Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wynalazki ITWL zaprezentowane podczas niemieckich targów

Fot. ITWL
Fot. ITWL

ITWL zaprezentował podczas tegorocznej 68. edycji Międzynarodowych Targów „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty” IENA w Norymberdze dwa opatentowane wynalazki. Wystawa odbyła się w dniach 27-30 października, a jej partnerem była w tym roku Austria.

Na połączonym stoisku polskim, w jego części należącej do Ambasady RP w Berlinie i przedstawiciela polskich wynalazców na Targach IENA - Agencji Promocyjnej INVENTOR sp. z o.o. zaprezentowane zostały dwa wynalazki Instytutu - ”Sposób zabezpieczania nitów przed wypadaniem”, patent nr 222019, wynalazcy: Michał Sałaciński, Michał Stefaniuk, Magdalena Zabłocka, Piotr Synaszko oraz ”Sposób realizacji docisku pakietu naprawczego i skleiny” (patent udzielony, numer patentu jeszcze nie nadany) numer zgłoszenia do UPRP P. 405498, wynalazca Michał Sałaciński. Obydwa zostały odznaczone srebrnymi medalami Targów, natomiast drugi z wymienionych wynalazków uzyskał również nagrodę specjalną w postaci dyplomu Stowarzyszenia Russian House for Scientific and Technological Cooperation.

W bieżącym roku liczba prezentowanych wynalazków była nieznacznie mniejsza w porównaniu do roku ubiegłego w związku z wahaniami na światowych giełdach i zmniejszoną liczbę uczestniczących w Targach krajów arabskich. Prezentacji rozwiązań ITWL dokonał Rzecznik Patentowy ITWL - Paweł Ziencik.

  • ITWL
Reklama

Komentarze

    Reklama