Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wojsko "szuka" celów poligonowych

Żołnierze kompanii manewrowej w trakcie ćwiczeń. Fot. st. chor. szt. Rafał Mniedło.
Żołnierze kompanii manewrowej w trakcie ćwiczeń. Fot. st. chor. szt. Rafał Mniedło.

16 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Drawsku Pomorskim ogłosił postępowanie w trybie przetargu na dostawę figur bojowych dla miejscowego poligonu. Będzie ono prowadzone w dwóch zadaniach, do których podmioty będą mogły się zgłaszać oddzielnie.

Pierwsze dotyczy dostawy 1725 sztuk figur bojowych z blachy. W drugim zaś wojsko chce pozyskać 40 sztuk kontaktowych figur bojowych. Na ten cel przeznaczone zostanie łącznie ponad 306 tys. zł.

Założono, że dostarczony sprzęt ma być fabrycznie nowy i zbudowany z nieużywanych elementów. Rozmiary poszczególnych figur mają być zgodne z opracowanym w wojsku i zatwierdzonym „Albumie tarcz i figur bojowych” (sygn. Szkol 565/76).

Zainteresowane podmioty będą mogły składać swoje oferty do 8 kwietnia 2020 roku, będą zaś oceniane w odniesieniu do najkorzystniejszych warunków przedstawionych przez wykonawców w zakresie danego kryterium. Zadanie I będzie oceniane na podstawie: ceny (waga 60), terminu realizacji  (waga 20) i doświadczenia/ilość zrealizowanych dostaw (waga 20), zaś zadanie II według: ceny (waga 60) oraz terminu realizacji (waga 40).

 Jak widać po kryteriach ocen wojsku zależy na bardzo szybkim dostarczeniu celów, ponieważ najwyżej oceniane są terminy nie przekraczające 40 dni od podpisania umowy, zaś te dostarczane po 60 dniach mają otrzymywać 0 pkt w tej kategorii.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Zwiad ogolnowojskowy

  Jeżeli dostarczenie wojsku figur bojowych jest nie lada zadaniem to strach się bać.

 2. Ustawiator

  Inspektorat WSPARCIA to im podlega ta ekipa Wezmę parę znaków drogowych Jak za darmo A ile dajecie?

 3. Ustawiator

  Proponuje Klonowa

 4. Trzeba zmian!!!

  Kryteria oceny ofert są ułożone fatalnie, a sam fakt próby wpisania się w PZP jest żenujący dla Polski jako kraju wg słów premiera dzisiejszych - suwerennego. Jesteśmy ofiarami idiotokracji unijnej. Piszę to jako wieloletni były już weteran, specjalista ds. zamówień … Dziękuję!!!

Reklama