Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wojsko na froncie z COVID-19

Fot. IWSpSZ
Fot. IWSpSZ

Ponad 8,7 tysięcy żołnierzy i pracowników wojska jest zaangażowanych w walkę z korona wirusem. Dotarła kolejna dostawa środków ochrony osobistej.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował za pośrednictwem Twittera o zaangażowaniu sił zbrojnych w walkę z pandemią COVID-19.

12 maja w działaniach na terenie całego kraju uczestniczy 8 721 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1 779 jednostek sprzętu.

Dodatkowo w poniedziałek do Polski dotarł kolejny transport środków ochrony osobistej.

Wczoraj do Polski na pokładzie samolotu An-124-Rusłan przyleciało kolejnych kilkadziesiąt ton środków ochrony osobistej. Transport był organizowany przez MON

Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej via Twitter

To już kolejny lotniczy transport środków ochrony osobistej organizowany przez resort obrony narodowej w ramach programu NATO SALIS. W pierwszej dekadzie kwietnia w ramach sojuszniczego programu samolot An-124 Rusłan przetransportował z Chin do Wrocławia pierwszą partię sprzętu medycznego zamówionego wówczas przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Kolejna partia dotarła do Wrocławia w drugiej połowie kwietnia.

 

PAP/PJ

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Ustawiator

    TERAZ wychodzi agent WSI założył spolke ktora sprzedała za 8 ,mln pln jednorazowe maseczki z chin ,wartościowe? Ale przylecialy w komforcie

Reklama