Siły zbrojne

Wojsko kupuje części do Rosomaków i BWP. Osłony dla transporterów

Fot. R. Surdacki / Defence24.pl
Fot. R. Surdacki / Defence24.pl

Siły Zbrojne RP ogłosiły przetargi na zakup części zamiennych oraz naprawczych do pojazdów opancerzonych, w tym do KTO Rosomak, BWP oraz BRDM.

3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie ogłosiła szereg postępowań przetargowych na pozyskanie części zamiennych do wozów opancerzonych różnego rodzaju, używanych w Siłach Zbrojnych RP.

Dwa opublikowane przetargi dotyczą dostawy części zamiennych dla Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak. Pierwszy z przetargów dotyczy zakupu elementów podwozia jak i obrotnicy pojazdów. Wojsko planuje zakupić, w przetargu prowadzonym w trybie nieograniczonym, m.in. adapter stopnia, blok hydrauliczny, dźwignie wyboru programu jazdy czy też osłonę mechanicznego obrotu wież oraz wiele mniejszych elementów jak uszczelki, żarówki oraz siedziska dla żołnierzy. Zgodnie z przetargiem wszystkie elementy wymienione w SIWZ mają być dostarczone w okresie 150 dni od podpisania umowy.

Czytaj także: Nowe warianty Rosomaka. Odmiany specjalistyczne i zdolności modernizacji

Przedmiotem zamówienia drugiego przetargu dotyczącego Rosomaków jest dostawa lekkiego systemu osłon do KTO Rosomak – wersja bojowa oraz zestawu naprawczego LSO. Wojsko planuje zakupić w tym roku 18 kompletów lekkich systemów osłon w wersji bojowej oraz dwóch kompletów zestawów naprawczych do nich. Zgodnie z SIWZ dostarczone LSO powinno spełniać wymagania w zakresie zwiększenia ochrony załogi i przewożonych żołnierzy przed pociskami PG-7 wystrzeliwanymi z granatników przeciwpancernych oraz spełniać wymagania w zakresie możliwości montażu do pojazdu bojowego (KTO) wyposażonego w dodatkowe opancerzenie ciężkie produkcji krajowej (HSW) jak zagranicznej (RAFAEL) stosowane przez producenta KTO.

Czytaj także: Wojsko zamawia 6 tys. pocisków moździerzowych Pluton-1

3RBLog. ogłosiła również postępowanie przetargowe na dostawę części zamiennych do pojazdów wojskowych takich jak BWP-1, BRDM-2, 2S1 Gożdzik, GM 575 oraz WZT-2. Przetarg został podzielony na kilka zadań, do których oferenci mogą przystępować oddzielnie. Części zamienne mają być dostarczone w okresie do 150 dni od podpisania umowy do poszczególnych Rejonowych Warsztatów Technicznych w Rzeszowie oraz Żurawicy.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.