Wojna to starcie dwóch ludzkich woli [WIDEO]

9 czerwca 2020, 11:07

Gościem Jacka Raubo (Defence24.pl) jest redaktor tomu "Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń." - Piotr Plebaniak, który opowiada nie tylko o starożytnych i współczesnych wizjach wojny, ale też wojnie domowej w Chinach i przeprowadzce Czang Kaj-szeka na Tajwan w 1949 roku.

Tom "Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń" zawiera nowy przekład znanego wszystkim traktatu "Sztuka wojny", przetłumaczony z klasycznego języka chińskiego, a dodatkowo stylizowany z pasją na piękną starą polszczyznę, znaną w Polsce z Trylogii Henryka Sienkiewicza. Praca zbiorowa zawiera teksty wybitnych ekspertów i praktyków rozmaitych dziedzin. O konfliktach i wojnach wypowiedzą się płk Andrzej "Wodzu" Kruczyński, Naval, gen. J. Kraszewski, płk Leszek Elak. O filozofii wojny i przede wszystkim naturze ludzkiej, uwikłanej w konflikt, wypowiadają się w książce również prof. Jerzy Bralczyk, prof. Witold Orłowski i wielu innych. Książkę można zakupić w sklep.defence24.pl

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Bolko z Gliwic
środa, 17 czerwca 2020, 15:14

Chin oraz Indii Budda vs Konfucjusz Demokracja vs Komucha

aster
wtorek, 16 czerwca 2020, 07:33

Jak dwaj przeciwnicy mają sztachety to wtedy może to być wojna woli. A jak jeden ma uzbrojenie archaiczne drugi nowowczesne to wojna wygląda słabo dla pierwszego. Ogromne straty ludzkie.

ttrra22
niedziela, 14 czerwca 2020, 18:48

To nawet "Triumf woli" jak mawiał pewien akwarelista

Rhotax
wtorek, 9 czerwca 2020, 17:57

Świetny wywiad ! Wspaniały Autor ! Dziękuję .

Tweets Defence24