Reklama

Wojna na Ukrainie

Stoltenberg: Rosja szykuje się na dłuższą wojnę; musimy dostarczyć Ukrainie broń

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

Rosja szykuje się na dłuższą wojnę; musimy dostarczyć Ukrainie broń, która pozwoli jej wygrać - powiedział we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przed rozpoczęciem spotkania ministrów obrony Sojuszu w Brukseli.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Nie widzimy żadnych oznak, że prezydent Putin przygotowuje się do pokoju, widzimy wręcz coś przeciwnego, przygotowuje się do kolejnej wojny, nowych ofensyw i nowych ataków" – powiedział Stoltenberg.

Czytaj też

"To jest wojna na wyniszczenie, a więc wyścig logistyczny" – dodał Stoltenberg, wskazując, że Ukraina musi dostać broń niezbędną do wygrania wojny.

Reklama

Dopytywany o ewentualne dostarczenie Ukrainie myśliwców, Stoltenberg powiedział, że kwestia ta jest obecnie tematem dyskusji między państwami NATO. Podkreślił jednak, że najważniejsze jest przekazanie Kijowowi już obiecanej broni.

Czytaj też

We wtorek w kwaterze głównej NATO w Brukseli rozpocznie się dwudniowe spotkanie ministrów obrony Sojuszu. Główne tematy rozmów to wsparcie dla Ukrainy, sposoby uzupełnienia zapasów sprzętu i amunicji oraz ochrona krytycznej infrastruktury podwodnej. Polskiej delegacji będzie przewodniczyć wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. rwd

    Zadaniem USA jest nie dopuścić, by wojna przerodziła się w konflikt nuklearny ale przemieszczenie do Europy więcej ładunków jądrowych mogłoby ostudzić zbytnio rozpalone głowy w Rosji. Opcja nuklearna zawsze będzie brana pod uwagę w Moskwie, bo dla nich porażka w tej wojnie będzie katastrofą, natomiast dla NATO klęska Ukrainy nie będzie aż taką tragedią, bo oficjalnie NATO nie jest stroną.

Reklama