Reklama

Wojna na Ukrainie

Słowacja jednak będzie dostarczać broń Ukrainie?

Bratysława Słowacja
Autor. Pixabay

Dotychczasowe deklaracje nowego premiera Słowacji były bardzo klarowne. Wielokrotnie twierdził on, że państwo pod jego rządami skończy militarne wsparcie dla Ukrainy. Kwestia ta jednak nie będzie dotyczyć prywatnych firm.

Reklama

Fico prowadził kampanię przed swoim zwycięstwem w wrześniowych wyborach, krytykując zachodnią pomoc dla Ukrainy, sankcje wobec Rosji i politykę zagraniczną USA. Niedawno ponownie podkreślił, że kraj zatrzyma dostawy ze składów wojskowych w celu wsparcia Ukrainy w walce z rosyjską agresją, ale jednocześnie jasno stwierdził, że to nie wpłynie na działalność firm prywatnych.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„Jeśli jakaś firma chce produkować broń i gdzieś ją dostarczać, to oczywiście nikt jej tego nie zabroni” - powiedział Fico po spotkaniu z ministrem obrony Robertem Kaliniakiem. W związku ze skalą dotychczasowych dostaw broni na Ukrainę, pochodzącej z magazynów sił zbrojnych, premier poprosił Kaliniaka o przeprowadzenie inwentaryzacji zasobów armii.

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (3)

  1. Tani2

    Nie będzie bo zerwał porozumienie miala być amunicja strzelecka i czołgowa i rakiety plot. Można kupić ale z produkcji nie zapasòw

  2. Tani2

    Po co? Całą postsowiecką sprzedać na Ukr.

  3. bezreklam

    "W związku ze skalą dotychczasowych dostaw broni na Ukrainę, pochodzącej z magazynów sił zbrojnych, premier poprosił Kaliniaka o przeprowadzenie inwentaryzacji zasobów armii."" - Warto by i u nas to zrobic.

Reklama