Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosyjskie siły nadal uprowadzają cywilów i stosują tortury

Autor. mil.ru

Rosyjskie siły na okupowanym ukraińskim terytorium nadal uprowadzają cywilów o proukraińskim nastawieniu - pisze we wtorek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Jak dodaje, w katowniach ludzie są torturowani, w tym na śmierć.

Reklama

"Na tymczasowo zajętych terytoriach Ukrainy wciąż dochodzi do przypadków agresywnego uprowadzania proukraińskiej cywilnej ludności oraz tworzenia nowych katowni w celu więzienia w nich (uprowadzonych)" - poinformował w komunikacie sztab.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jedną z takich katowni rosyjskie siły zorganizowały w komisariacie policji w okupowanej miejscowości Czapłynka w obwodzie chersońskim. Obecnie jest tam więzionych ok. 10 cywilów, wśród których są osoby niepełnoletnie. Jak dodano, ludzie więzieni są w nieludzkich warunkach, stosowane są wobec nich tortury. Są przypadki zakatowania uprowadzonych na śmierć - podał sztab.

Czytaj też

W komunikacie napisano, że we wtorek rosyjska armia przeprowadziła przeciwko Ukrainie trzy ataki rakietowe, 30 lotniczych i osiem ostrzałów z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. Minionej doby w Donbasie ukraińscy obrońcy odparli ponad 20 ataków.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama