Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosyjski Su-25 zestrzelony w obwodzie donieckim

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Ukraińska armia poinformowała o zestrzeleniu rosyjskiego samolotu szturmowego Su-25 w obwodzie donieckim. Maszynę strąciła obrona przeciwlotnicza 110. Oddzielnej Brygady Zmechanizowanej im. gen. Marka Bezruczki.

„Rosyjski samolotopad trwa. Kolejny raz doskonała praca strzelców 110. brygady. Dziś trafiliśmy kolejny Su-25” – poinformowała jednostka na Facebooku. „Okupanci wciąż nie zrozumieli, że nie ma sensu latać po naszym niebie. Będą nadal spadać. Imperium musi upaść!” – przekazali żołnierze.

Czytaj też

Poprzedni samolot, który został zniszczony przez 110. brygadę, to także Su-25, który spadł na ziemię 4 maja. Poinformował o tym wtedy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. „Szczególnie chciałbym wyróżnić żołnierzy 110. brygady zmechanizowanej, za zestrzelenie dziś kolejnego Su-25 w obwodzie donieckim” – mówił.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Wania

  Chciałoby się powiedzieć: "i jeszcze jeden i jeszcze raz". Miejmy nadzieję, że pilot zginął za Putina.

  1. Komandos PCK Shev Valdore

   Życzysz śmierci drugiemu człowiekowi, nawet jeżeli to jest rusek? Współczuję twojej rodzinie. Chłopcze drogi, żołnierz ma wykonywać rozkazy i taka jest jego dola. Tym pilotom co zrzucili bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki powodując śmierć ponad 200 tysięcy cywili też życzyłbyś śmierci? Czy w tamtym przypadku to ci już nie przeszkadza?

  2. Davien3

   Komandos Hiroszima i nagasaki były legalnymi celami w wojnie rozpetanej przez Japonie i te ataki zmusiły Japończyków do kapitulacji zapobiegając kilkunastu milionom ofiar wśród japońskich żołnierzy i sfanatyzowanych cywilów podczas zdobywania wysp japońskich A Rosja atakuje bezbronnych cywilów w Ukrainie i urządza terrorystyczne ataki Więc nie porównuj tych dwóch faktów ze soba.

  3. Komandos PCK Shev Valdore

   Davienku, a kto zalegalizował ataki na Hiroszimę i Nagasaki? ONZ? Ale zaraz, ONZ jeszcze wtedy nie istniało....

 2. młodygrzyb

  Nie ma ani śladu jakiegokolwiek dowodu na te zestrzelenia. Poza przechwałkami ukraińców.

  1. Davien3

   Podobnie jak nie ma zadnych dowodów na te 900 zestrzelonych samolotó i smigłowcó ukrainy co ruscy się przechwalają w swoich komunikatach:))

 3. sprawiedliwy

  ciekawe na ile udanych misji? na 10? na 100? na 1000 ? na 10 tys? Kazda misja straty Ukrainy tez. Jesli jedna misja to np srednio pol czolgu, to po ilu lotach rachunejk na rowno?

  1. Rusmongol

   Najważniejsze że to była ta ostatnia...

Reklama