Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosjanie zestrzelili pocisk Storm Shadow nad Ługańskiem

Autor. Corrado Baldassi/Wikipedia/CC BY-SA 3.0

W serwisie X pojawiły się zdjęcia i nagrania, na których można zaobserwować zestrzelenie pocisku Strom Shadow przez rosyjską obronę przeciwlotniczą.

Na nagraniu można zaobserwować moment eksplozji pocisku w powietrzu. Fragmenty SCALP-a EG spadły na okoliczne budynki. Nie ma na daną chwilę informacji o ewentualnych ofiarach.

SCALP EG to francuska odmiana opracowanego we współpracy z Brytyjczykami systemu pocisków manewrujących, który w Wielkiej Brytanii nosi nazwę Storm Shadow. Producentem jest koncern MBDA, a pocisk powstał we współpracy brytyjskich i francuskich zakładów tej spółki.

Reklama
Reklama

Komentarze (10)

 1. Tani2

  O jest następny tym razem podano że z Doniecka ,tym razem była rakieta klasyczna. Spotkanie było punktowe ale Storm Shadow/Scalp leciał dalej jednak wyraźnie obniżał lot. Z tego wynika że ruscy mają niezłe systemy naprowadzania i ze ich niewidzialność jest lekkim przechyłem. Przechwyt był na bardzo niskiej wysokości i rakieta opl leciała prostopadle. Być może Tor.

 2. Andrzej ze wschodu

  Po czy, poznać, że to Scalp?

  1. Rusmongol

   Po włosach 😉

 3. Tani2

  Trafienie w punkt , ja obstawiam że Pantsir. Mamy problem i to duży..... .

  1. Anty 50 C-cali

   Macie problem? Kiedy to obstawiałeś, że rozwalenie 2 MiG-31, na lotnisku Balbek to dowód jak......dobrze działa ruska opl/prak? Bo most Krymski nadal stoi.

  2. Davien3

   Tani Pancyr nawet by go nie namierzył bo ma za słaby radarek a jego rakiety wymagają tegoz radaru do kierowania :)) Ale istotnie Rosja ma duzy problem, ostatnio dwa kolejne okręty na Krymie dołączyły do Moskwy.

  3. Rusmongol

   No brawo. Sukces dekady 🤣. A kindzaly i cyrkony jak celują w miejsca bronione przez zachodnie opl, spadają jak jabłka po burzy. 😉

 4. Macorr

  Z każdym Storm Shadow puszczane są MALD'y ktroe "wabią" ruską obrone plot, jesteśmy pewni że nie widzimy własnie zestrzelenie MALD'a?

 5. Rusmongol

  Dziwne. Przecież Rosjanie nie raz zgłaszali że odpierali ataki dziesiątek atcms i scalp. A tu jakas niby sensacja że zestrzelili jedną sztukę.

  1. Sebseb

   Może i zgłaszali - ale w innych nie rosyjskich mediach nikt raczej o takich zestrzeleniach nie pisał - dlatego to sensacja. Raczej wszędzie się piszę, że nie są w stanie zestrzeliwać zachodnich pocisków/rakiet.

  2. adamdfgf

   bo im sie wrescie udalo haha

  3. Anty 50 C-cali

   e Tam. Raz nawet w necie pokazywali jeden "niewybuch/ niewypał" A w tygodniu kończącym się na prazdniik Dzień Kobiet nawyliczali sprucie 5 w Brytanii zrobionych cruise, o 7 bombach Hammer nie wspomnę. Nosicieli podobnych , do tych bomb, poprzedni nasz rząd którego tak nie znosiłeś.......mnożył jak mógł

 6. sprawiedliwy

  Gdyy mieli taka propagande jak Ukraincy to po spadneciu tych szczatkow na sklep sprzwczy powiedzili by ze celem byl wlasni ten sklep.:)

 7. Prezes Polski

  Ten pocisk przelatywał niemal bezpośrednio nad wyrzutnią i to zaskakująco wysoko, stąd to trafienie.

 8. Komandos PCK Shev Valdore

  To dopiero, a kilka dni temu @Davien wypisywał, że ruskie systemy nie są w stanie zestrzeliwać tych pocisków.

  1. Davien3

   Nawet ślepej kurze trafi się ziarno:))

  2. Davien3

   Komandos trafili w widoczny gołym okiem pocisk wiec jak widac mieli raz szczęście.

  3. GB

   Wow... Trafiło się ślepej kurze ziarno.... F-117 też Serbowie zestrzelili. Kilkadziesiąt samolotów koalicja straciła w Iraku w pierwszej wojnie w Zatoce. I co? Jak się ma zestrzelenie jednego pocisku manewrującego do przykładowo 2 może więcej trafienia przez takie pociski ruskiego OP Rostów nad Donem? Póki co to jest ruskie zestrzelenie w stylu: wyjątek potwierdzający regułę.

 9. GB

  Chyba pierwszy potwierdzony materiałem filmowym. Inna sprawa że inne w coś trafiły. Ale o tym ruscy nie informują.

 10. Davien3

  W końcu Rosjanom udało się jakiegos trafic nie ich celem:)

Reklama