Reklama

Wojna na Ukrainie

Portugalia przekaże Ukrainie cztery czołgi Leopard 2

Autor. Forças Armadas Portuguesas

Portugalska armia przekaże Siłom Zbrojnym Ukrainy cztery czołgi Leopard 2; ich wysłania należy spodziewać się w lutym - poinformowało ministerstwo obrony w Lizbonie cytowane przez lokalne media.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W najbliższym tygodniu, jak potwierdził telewizji CNN Portugal resort obrony, odbędą się prace remontowe przy dwóch czołgach, gdyż pojazdy te nie są w pełni sprawne.

Autor. Forças Armadas Portuguesas/Facebook

Czytaj też

W sumie niesprawnych jest aż 35 z łącznej liczby 37 posiadanych przez Portugalię czołgów Leopard 2 - ustaliła lizbońska stacja. "Po wysłaniu czołgów na Ukrainę portugalskie siły zbrojne zostaną bez żadnego sprawnego pojazdu tego typu" - twierdzi CNN Portugal.

Reklama
Autor. Forças Armadas Portuguesas/Facebook

W styczniu portugalskie ministerstwo obrony zapowiedziało, że skieruje na Ukrainę dodatkowych 14 amerykańskich transporterów opancerzonych M113, a także prześle osiem generatorów prądu o dużym potencjale.

Czytaj też

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę resort obrony Portugalii skierował do tego kraju transporty uzbrojenia o łącznej masie 532 ton.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (6)

 1. farfozel

  Portugalia ma dwa sprawne czołgi ? Owszem to dziad Europy ale żeby aż tak zaniedbać swoje siły pancerne ?

 2. Chyżwar

  Oto państwa UE w dniu dzisiejszym właśnie. Od dawna złości mnie to, co wyczyniamy w Polsce. Ale żeby na z 37 czołgów sprawne były tylko 2? To są jaja. Teoretycznie można by się było z tego śmieć. Tyle, że praktycznie należałoby zapłakać.

 3. szczebelek

  W sumie to wiemy ile wyprodukowano i sprzedano, ale ich stan techniczny skutecznie obniża poziom tego co można wysłać.

  1. Pucin:)

   @szczebelek - to jakaś tragifarsa : tu 2, tam 4, tu 14 ect. i tak "będziemy" (NATO) zbierać gradobicie do Wielkanocy br. a potem przeglądać następne pół roku czy to jeździ i do czego się nadaje!!!! :0

 4. Rainman184

  Farsa , i do tego się jeszcze tym chwalą , wychodzi na to że to polska miała największą ilość w miarę sprawnych czołgów , chociażby teciaki

 5. youkai20

  To jakaś tragifarsa, żeby mieć sprawne... dwa czołgi.

 6. Sorien

  Szarpneli się

Reklama