Reklama

Pieskow zapowiada kolejny termin negocjacji pokojowych

Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow
Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow
Autor. Nexta/X

Po zakończeniu całego procesu wymiany jeńców wojennych między Ukrainą i Rosją zaplanowany zostanie termin trzeciej rundy negocjacji pokojowych między obydwoma krajami - poinformował rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow.

Pieskow wydał ten komunikat przy okazji kolejnej wymiany jeńców wojennych między Ukrainą i Rosją, która odbyła się w czwartek. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał, że do kraju powrócili ukraińscy żołnierze, przetrzymywani w niewoli od 2022 r.

Reklama

„Po zakończeniu wszystkich procedur wymiany w ramach porozumień stambulskich nadejdzie czas na ustalenie terminu trzeciej rundy rozmów” - zakomunikował Pieskow.

Czytaj też

Z kolei agencja Reutera, powołując się na media rosyjskie, napisała, że do tej pory nie poczyniono żadnych postępów w ustalaniu daty kolejnej rundy rozmów pokojowych na linii Kijów-Moskwa.

Do tej pory odbyły się dwie rundy negocjacji między Ukraina i Rosją - obydwie w Stambule, 16 maja i 2 czerwca. Rozmowy doprowadziły do serii wymian jeńców wojennych i zwrotu ciał poległych żołnierzy. Obie strony wymieniły się także memorandami dotyczącymi porozumienia o zawieszeniu broni, ale poza tym nie poczyniono żadnych kroków w kierunku zawarcia pokoju.

Reklama
Źródło:PAP
WIDEO: Defence24 Days 2024 - Podsumowanie największego forum o bezpieczeństwie
Reklama

Komentarze

    Reklama