Reklama

Wojna na Ukrainie

Pierwszy Terminator zniszczony

Autor. Nickel nitride/ Wikipedia

W mediach społecznościowych ujawniono materiały, na których widać zniszczony i płonący, rosyjski wóz wsparcia ogniowego BMPT Terminator.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama
Reklama

Jak widać na zamieszczonym wpisie na serwisie Twitter, wóz wsparcia ogniowego BMPT został skutecznie porażony, w efekcie czego spłonął. Najprawdopodobniej gwałtownej deflagracji uległa amunicja przewożona wewnątrz pojazdu.

Pojazd miał zostać zniszczony w okolicach miejscowości Kreminna, o czym poinformował szef ługańskiej obwodowej administracji wojskowej Serhij Gajdaj. Nie wiadomo jakim typem uzbrojenia został porażony ten konkretny BMPT.

Czytaj też

Przypomnijmy, że do tej pory zakłady UralWagonZawod z Niżnego Tagiłu, przekazały Siłom Zbrojnym Federacji Rosyjskiej około 10 wozów BMPT Terminator.

Reklama

Komentarze (7)

 1. GB

  Tłumaczenie odnośnie nowego niemieckiego czołgu dla Ukrainy:"Ukraina prowadzi negocjacje z Niemcami w sprawie dostawy nowego czołgu KF51 Panther – Handesblatt Najnowocześniejszy czołg podstawowy KF-51 Panther firmy Rheinmetall został wprowadzony w zeszłym roku Rheinmetall negocjuje z Kijowem i obiecuje dostawę Pantery klientowi „za 15-18 miesięcy” pod warunkiem uzyskania zgody niemieckiego rządu federalnego".

  1. Nav17

   On był pokazany na Eurosatorach w zeszłym roku, na defence24 był nawet artykuł o nim: https://defence24.pl/przemysl/eurosatory-2022-pantera-z-ostrym-pazurem-nowa-generacja-leoparda :)

  2. Facetoface

   Z treści wynika,, że szału nie ma- https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/pantera-dla-ukrainy-komentarz

 2. KrzyKut

  Terminated Terminator

 3. GB

  Jest nowy filmik ze zniszczenia tego Terminatora. Pierwszy Excalibur nie trafia z jakieś kilka metrów ale uszkadza wóz (dym na nim), drugi trafia i następuje zapalenie się wozu. W pierwszych filmikach było widać tylko drugie trafienie. Ukraińcy podają że to był ostrzał Excaliburami.

  1. Ma_XX

   a dzisiaj na jednym z ukraińskich kanałów powiedzieli, że to były zdobyczne ruskie krasnopole

 4. GB

  Damian, o co chodzi z nowym niemieckim czołgiem który chcą kupić Ukraińcy? Nazywają go KF51 Panther, ale ze zdjęć to dla mnie to jest jakaś kolejna wersja Leo2.

  1. szczebelek

   To niby propozycja producenta leoparda na jego następcę dla niemieckiej armii kosztem tego europejskiego programu czołgu nowej generacji, który utknął.

 5. easyrider

  Mała rzecz a cieszy. W końcu, któryś uda się zdobyć.

 6. QVX

  Kilka rzeczy. 1. Pewnie RUS będą musieli szybko jakiś uruchomić, żeby robił propagandę, bo to był ostatni na chodzie (od połowy stycznia jeździł na filmach tylko jeden). 2. UKR leśniczy musiał się zdenerwować za niszczenie lasu. :-) 3. Teraz okaże się w RUnecie, że BMPT nie zniszczyli żadni Ukraińcy, a tylko Krab obsadzony przez polskich, amerykańskich i brytyjskich najemników (Krab to potomek AS-90, czyli PL i GB, FlyEye to PL, a Excalibury to US).:-)

  1. GB

   Do tego Ci polscy najemnicy wedle rosyjskiej propagandy to będzie krzyżówka Murzyna z Koreańczykiem z Korei Północnej. A poważnie to pod Kremienna toczy się spora bitwa. Dziś pokazał się filmik na którym Ukraińcy policzyli kilkadziesiąt zniszczonych rosyjskich pojazdów opancerzonych w tym czołgów. Co więcej rosyjski kanał na Telegramie pokazał uszkodzonego i porzuconego rosyjskiego T-90M z tralem właśnie z okolic Kremiennej.

 7. GB

  Jest też nowe zdjęcie uszkodzonego i opuszczonego rosyjskiego T-90M z trałem w okolicach Kremiennej . Żeby było jasne - zamieszczone w runecie.

Reklama