Reklama
  • Wiadomości

Nowe samoloty dla Rosji

Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne otrzymały kolejną partię myśliwców Su-35S – poinformował ich producentUnited Aircraft Corporation załączając materiał fotograficzny.

Kadr z filmu o odebraniu nowych rosyjskich Su-35S
Kadr z filmu o odebraniu nowych rosyjskich Su-35S
Autor. SZ Rosji

To trzecia dostawa o jakiej poinformowano w tym roku. W poprzednich dwóch wydaje się, że za każdym razem przekazano tradycyjnie po dwa samoloty. Tym razem pojawiają się przypuszczenia, że przekazano trzy maszyny. Wynika to z tego, że na materiale z przekazania samolotów opublikowano trzy filmy ze startu pojedynczych myśliwców.

Wydaje się to jednak podejrzane, bowiem każda kamera filmuje starty z innego kąta a film z jednego z trzech pokazanych startów jest ucięty. W dwóch pozostały przypadkach pokazane starty są dłuższe i samoloty machają na nich skrzydłami po uzyskaniu pewnej wysokości. Na trzecim z filmów, tym uciętym, ttego nie widać. Dodatkowo i tradycyjnie samoloty mają wymazane wszystkie numery i oznaczenia.

Można więc założyć, że i tym razem przekazano 2 Su-35S, co oznacza że w tym roku przekazano już 6 tych maszyn. Oprócz tego wiosną tego roku rosyjski przemysł przekazał także dwa bombowce frontowe Su-34M, a pod koniec maja 2 Su-30SM2 zostały przekazane Białorusi.

Oznacza to, że w ciągu pół roku rosyjskie siły powietrzne wzbogaciły się prawdopodobnie tylko o 8 samolotów bojowych i że w tym czasie nie otrzymały żadnego Su-30, ani żadnego najnowszego Su-57. Może to oznaczać, że linie produkcyjne tych maszyn skupiają się obecnie na realizacji zamówień eksportowych dla Białorusi (wspomniane Su-30, zapowiedź szybkiego dostarczenia jeszcze 6 maszyn) i Algierii (która w tym roku ma otrzymać pierwsze Su-57E.

Jednocześnie warto nadmienić, że w tym roku Rosja utraciła z nowoczesnych samolotów co najmniej jednego Su-35S (zestrzelony) i jednego Su-30SM (zestrzelony przez dron morski Magura).

Reklama
WIDEO: "Żelazna Brama 2025" | Intensywne ćwiczenia na poligonie w Orzyszu
Reklama
Reklama