Reklama

Wojna na Ukrainie

Kolejny rozbity Mi-24 na Białorusi

Fot. mil.ru

Z najnowszych informacji wynika, że rosyjski śmigłowiec Mi-24 rozbił się na terenie Białorusi. Na miejscu pracuje Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych, które bada przyczyny katastrofy.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Zagraniczne źródła podają, że na Białorusi doszło do kolejnego wypadku z udziałem śmigłowiec Mi-24 rosyjskich sił powietrznych. Maszyna miała rozbić się pobliżu autostrady M1 w okolicy miejscowości Iwacewicze w obwodzie brzeskim. Obecnie na miejscu prowadzone są działania wyjaśniające przyczyny owego zdarzenia, które prowadzi Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych. Białoruskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że do zdarzenia doszło około godziny 13:30 (czasu mińskiego).

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy tego typu przypadek w ostatnich miesiącach, w którym bierze udział rosyjski śmigłowiec Mi-24. W ostatnich godzinach Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że 21 czerwca doszło do skutecznego zestrzelenia śmigłowca Mi-24 należącego do Rosji. Siły Powietrzne wyjaśniły, że rosyjski śmigłowiec szturmowy Mi-24 został zestrzelony na froncie zaporoskim. Dokonała tego jedna z brygad sił lądowych.

Reklama

Czytaj też

Mi-24 to ciężki śmigłowiec bojowy opracowany w Związku Radzieckim i produkowany tam do 1989 roku. Śmigłowce tego typu ma dziś na wyposażeniu około 50 państw. Uzbrojenie Mi-24 (w zależności od wersji) stanowią karabiny maszynowe, działka, pociski niekierowane, kierowane oraz bomby, a łączna masa uzbrojenia sięga 1500 kg.

Komentarze (3)

 1. wert

  lepiej się rozbić na białorusi jak zaliczyć Pioruna

  1. papa lebel

   joł, mogła to być ustawiona "stłuczka" jeśli pilot miał instynkt samozachowawczy:)

 2. Pt

  To już niedługo będzie poziom technologii su-22m4. Dobrze z tego uciekamy. Oby jak najszybciej.

 3. CzarnyRycerz

  Zawsze jeden mniej.