Reklama

Wojna na Ukrainie

Kanadyjskie lotnictwo będzie wspierać Ukrainę

Autor. Canadian Armed Forces/Facebook

Kanadyjskie wojskowe samoloty transportowe są przenoszone z Bliskiego Wschodu do Wielkiej Brytanii, skąd będą wspierać transporty dla Ukrainy – podały w czwartek kanadyjskie media.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Kanadyjski lotniczy transport wojskowy będzie używany m.in. przy dostawach broni i amunicji na Ukrainę. Przeniesienie dwóch samolotów transportowych C-130J z Kuwejtu do Wielkiej Brytanii publiczny nadawca CBC potwierdził w ministerstwie obrony i u szefa sztabu generalnego generała Wayne Eyre.

Czytaj też

Kanadyjskie wojskowe samoloty transportowe, ich załogi i personel naziemny dotychczas były przydzielone do zadań związanych z operacjami antyterrorystycznymi i operacjami pokojowymi ONZ w Afryce.

Reklama

Trzy tygodnie temu minister obrony Kanady Anita Anand poinformowała, że Kanada wznawia szkolenia ukraińskich żołnierzy w ramach operacji UNIFIER, a szkolenia będą się odbywały w Wielkiej Brytanii. Kilka dni później kanadyjscy szkoleniowcy polecieli do bazy w południowo-wschodniej Anglii, docelowo ma ich być 255. Są to szkolenia dla nowych żołnierzy armii ukraińskiej, prowadzone z inicjatywy rządu Wielkiej Brytanii, wspólnie z brytyjskim wojskiem.

Czytaj też

Anand powiedziała również, że kanadyjska firma GDLS rozpocznie w nadchodzących tygodniach dostawy na Ukrainę 39 pojazdów opancerzonych. Pojazdy będą dodatkowo wyposażone, w m.in. karabiny maszynowe.

Reklama

Komentarze

    Reklama