Reklama

Wojna na Ukrainie

Francja i Australia wspólnie będą produkować 155 mm pociski dla Ukrainy

Ukraińska haubica M777 należąca do 44.Samodzielnej Brygady Artylerii im. hetmana Daniła Apostoła
Ukraińska haubica M777 należąca do 44.Samodzielnej Brygady Artylerii im. hetmana Daniła Apostoła
Autor. Ministerstwo Obrony Ukrainy

Francja i Australia zgodziły się na współpracę przy produkcji 155-milimetrowych pocisków dla Ukrainy - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Francuski minister obrony Sebastien Lecornu powiedział w poniedziałek po spotkaniu ze swoim australijskim odpowiednikiem Richardem Marlesem, że Francja i Australia zgodziły się na współpracę w celu wyprodukowania "kilku tysięcy" 155-milimetrowych pocisków dla Ukrainy - napisała agencja.

Czytaj też

Były to pierwsze rozmowy dotyczące współpracy wojskowej na tak wysokim szczeblu od czasu, gdy dwa lata temu Canberra odstąpiła od porozumienia obronnego z Paryżem na rzecz umowy z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi.

Reklama

"Kilka tysięcy pocisków kalibru 155 mm zostanie wyprodukowanych wspólnie" - powiedział Lecornu, cytowany przez agencję Reutera. Marles dodał, że "wielomilionowy projekt" wpisuje się we wsparcie, jakiego Francja i Australia udzielają Ukrainie, aby "zapewnić, że Ukraina będzie w stanie przetrwać ten konflikt i zakończyć go na własnych warunkach".

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Polak Mały

    Kilku tysięcy? No to się wysilili!!!

    1. Laky

      Kilku tysięcy,ale APR🤔😉

Reklama