Reklama

Wojna na Ukrainie

Francja i Australia wspólnie będą produkować 155 mm pociski dla Ukrainy

Ukraińska haubica M777 należąca do 44.Samodzielnej Brygady Artylerii im. hetmana Daniła Apostoła
Fot. Ministerstwo Obrony Ukrainy

Francja i Australia zgodziły się na współpracę przy produkcji 155-milimetrowych pocisków dla Ukrainy - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Francuski minister obrony Sebastien Lecornu powiedział w poniedziałek po spotkaniu ze swoim australijskim odpowiednikiem Richardem Marlesem, że Francja i Australia zgodziły się na współpracę w celu wyprodukowania "kilku tysięcy" 155-milimetrowych pocisków dla Ukrainy - napisała agencja.

Czytaj też

Były to pierwsze rozmowy dotyczące współpracy wojskowej na tak wysokim szczeblu od czasu, gdy dwa lata temu Canberra odstąpiła od porozumienia obronnego z Paryżem na rzecz umowy z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi.

"Kilka tysięcy pocisków kalibru 155 mm zostanie wyprodukowanych wspólnie" - powiedział Lecornu, cytowany przez agencję Reutera. Marles dodał, że "wielomilionowy projekt" wpisuje się we wsparcie, jakiego Francja i Australia udzielają Ukrainie, aby "zapewnić, że Ukraina będzie w stanie przetrwać ten konflikt i zakończyć go na własnych warunkach".

Czytaj też

Źródło:
PAP

Komentarze (1)

  1. Polak Mały

    Kilku tysięcy? No to się wysilili!!!

    1. Laky

      Kilku tysięcy,ale APR🤔😉