Reklama

Wojna na Ukrainie

Dowódca Floty Czarnomorskiej jednak żyje?

Fotografia opublikowana przez rosyjskie Ministerstwo Obrony
Fotografia opublikowana przez rosyjskie Ministerstwo Obrony
Autor. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej

Wiktor Sokołow, dowódca Floty Czarnomorskiej uczestniczył w ostatnim posiedzeniu Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem łącza wideo. Dzień wcześniej ukraińskie Siły Specjalnych Operacji (SSO) poinformowały o jego śmierci.

Reklama

Zdjęcie opublikowane przez rosyjskie ministerstwo obrony przedstawia Wiktora Sokołowa podczas wideokonferencji z ministrem obrony Siergiejem Szojgu oraz innymi czołowymi admirałami i dowódcami armii. Ukraińskie siły specjalne poinformowały w poniedziałek, że w zeszłym tygodniu w ataku rakietowym na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w porcie, w Sewastopolu zabito 61-letniego Sokołowa, najwyższego admirała na Krymie, wraz z 33 innymi oficerami.

Reklama

Strona rosyjska nie ustosunkowała się wcześniej do informacji pomimo twierdzeń Ukrainy.

Czytaj też

Admirał Wiktor Nikołajewicz Sokołow w latach 2013-2019 był zastępcą dowódcy Floty Północnej, a latach 2020-2022 komendantem Akademii Marynarki Wojennej w Petersburgu. Na stanowisko dowódcy Floty Czarnomorskiej został wyznaczony w 2022 roku, a niedawno 6 czerwca 2023 roku został awansowany na stopień admirała.

Reklama

Pływał na trałowcach, gdzie został m. in. dowódcą trałowca i dowódcą dywizjonu trałowców. Dowodził również zespołem rosyjskich okrętów z lotniskowcem Kuzniecow na czele, w czasie rejsu na Morze Śródziemne.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (4)

 1. bezreklam

  Wierzyć w ukraińska propagandę może tylko ktoś nie ogarnięty

  1. Dudley

   Wierzyć w jakąkolwiek propagandę którejkolwiek ze stron , nawet naszą własną, to musi być osoba mało rozgarnieta.

  2. Rusmongol

   Swego czasu Rosja oskarżyła USA o uzbtakanie isis w Syrii. Na dowód pikazali zdjęcie zrobione w nocy i mające dokumentować taki proceder. Jaka w tym że szybko to zdjęcie usunęli bo nawet blogerzy rosyjscy zaczęli się nabijać i pokazali ze jest to screen z gry komputerowej c&c. To tyle co do tych mongolo faszystowskich rosyjskich prawd.

 2. morsu

  tak… siedział obok Prigożyna i łączył się z mostka. okrętu flagowego… Moskwa ;)

 3. Rusmongol

  Nie teraz to później. Wszyscy faszysci z kacapi powinni zostać rozliczeni za zbrodnie i złodziejstwo.

 4. Pirat

  „ Zdjęcie opublikowane przez rosyjskie ministerstwo obrony” Stalin manipulował zdjęciami jak mógł. To żaden dowód.

Reklama