Reklama

Wojna na Ukrainie

Budanow: Rosjanie wkrótce pożałują, że próbują nas zastraszyć

Autor. Budanow/Telegram

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow zapewnił w poniedziałek, że ci, którzy próbują zastraszyć jego kraj „już wkrótce tego pożałują”. W ten sposób Budanow skomentował ostrzał rakietowy Kijowa przeprowadzony tego dnia przez wojska Rosji.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Wszyscy ci, którzy próbowali nas zastraszyć wyobrażając sobie, że przyniesie to jakiś skutek, już wkrótce tego pożałują. Nie będziemy zwlekać z odpowiedzią" - napisał Budanow w serwisie Telegram.

Czytaj też

Zwrócił się także do tych, którzy - jak ocenił - "wierzą, że mogą zastraszyć Ukrainę". Zapewnił, że ich plany się nie powiodły, bo na Ukrainie "wszyscy są na swoich miejscach i nadal działają".

Reklama

Komentarz Budanowa - jak wyjaśnia HUR - odnosi się do poniedziałkowych ataków rosyjskich. Wywiad nazwał je kolejną podjętą przez Rosjan "próbą działań terrorystycznych".

Czytaj też

Rosja przeprowadziła w poniedziałek 16. od początku maja ostrzał Kijowa. W kierunku stolicy wystrzelonych zostało 11 rakiet balistycznych i manewrujących Iskander. Naczelny dowódca armii ukraińskiej gen. Wałerij Załużny poinformował, że wszystkie pociski zostały strącone przez obronę przeciwlotniczą.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. ostatni

  A tak co do samej taktyki - atak dromami infrastrure krytyczna (np elektrownie) ma sens - ale glownie ZIma. wtedy najwiecej moze wyzszadzic szkody. Zmiana celu latem na Kijow - po dostrczniu tam Zachdnich sysemow obrony bez sesu. Wyglada jaby Rosjanie specjanie czekali do momentu az Kijow bedzie mial najlsza obrone w Eurpie by wtedy na niego udezyc. Czmeu zas na Ukrainie jezdza pociagi normalnie? I Towarwe i paszerskie i z prezdentami? Wogle tego nie rozmiem. W tym samym czasie Rosja ochroania transpr zboza Ukrainskiego zgodnie z Umowa. SZOK- w skurcie

  1. Yanek

   Ochrania przed samym sobą. Tak na marginesie.

  2. GB

   Ruscy atak w zimę w ukrainska infrastrukturę krytyczna/energetyczna przegrali. Atak ma Kijów. I co im da atak na Kijów jak oni w bloki trafiają a nie w OPL. Co więcej wychodzi iż Ukraincy potrafili dokonać manewru jednostki Patriot i podciągnęli ja pod granice, Następnie przygotowali zasadzkę, w której zestrzelili bardzo cenne: 1Su-35, 1Su-34, 2 śmigłowce wre Mi-8. Po czym wycofali się gdzieś beż strat Myślisz że Ukraincy skoncentrowali systemy Patriot w Kijowie. Jest to nieprawda. Sam runet donosi że Su-35 stracony nad M.Czarnym mógł zostać stracony (że względu na odleglość) tylko przez system zachodni, w domyśle Patriot. To że ukraińskie pociągi swobodnie się przemieszczają i mosty nie są niszczone? Po prostu, ruska broń jest tak mało celna że musieliby uzyc kilkadziesiąt rakiet manewrujących żeby uszkodzić Most gdzie wgłębi Ukrainy na Dnieprze. Ie stać ich na to

  3. Chyżwar

   Twoi misiowie krok kroku udowadniają, że są nieskuteczni. I choć mimo Wołynia bardzo współczuję Ukraińcom, że względu na ruskie zbrodnie na ludziach, którzy z Wołyniem nie mieli nic wspólnego dziękuję wam, że zaatakowaliście ten kraj. Dzięki temu, że jesteście nieudolni Zachód pozyskał od was najnowsze rozwiązania jakie macie. A Ukrainie czy tobie się to podoba, czy nie będziemy pomagali i tak.

 2. ostatni

  A ja czekam znow na post GB- ktory szukajac PRAWDZIWYCh INFORMACJi - zacznie cytowac samych Rosjan.. Lada moment sie pojawia. 3 ..2..1...

  1. GB

   Wow... Prigozina posłuchaj i jego zabawnej wściekłości wobec ruskich decydentów. Strielkow prawie mu dorównuje, nawet Klimow się włączył, ale on znów gasi Prigozina. Sam Szojgu zniszczył system Patriot, chyba wchodzi w buty Konaszenkowa, tylko zachodzi pytanie dlaczego nie wylądował w Kijowie, tak jak kiedyś Rust na placu czerwonym przed Kremlem.

  2. ostatni

   Ty znasz ich lepiej niz ja:) Ja mam system widzy obsernej z roznych krajow (od Al Jazity, po rozne media w USa, BBC, po Rosje Indie Brazlie Egip) Przy tym mam wiedze jak dziala maniplacja. Moge Ci kilka rad dac jak wykryc tekst ktory jest pisany na zamownie. To bardzo latwo wykryc.

  3. ostatni

   Ty znasz ich lepiej niz ja:) Ja mam system widzy obsernej z roznych krajow (od Al Jazity, po rozne media w USa, BBC, po Rosje Indie Brazlie Egip) Przy tym mam wiedze jak dziala maniplacja. Moge Ci kilka rad dac jak wykryc tekst ktory jest pisany na zamownie. To bardzo latwo wykryc.

 3. Koruptor

  ukropska swinia może tylko bezsilnie celować w bloki mieszkalne, ale to nie pozostanie bez odpowiedzi. kwik palonych ukropów po rosyjskich nalotach będzie słychać z drugiej strony galaktyki.

  1. Takijeden

   Precz do siebie.

  2. GB

   Tak.... Jak tam 3 dniową operacja specjalna coś ruskim nie wychodzi. Już wam kiedyś ironicznie Rust na placu czerwonym wylądował, a teraz ukraińskie drony tylko teraz to już z ładunkami wybuchowymi. I jeszcze jedno na Moskwę póki co lecą słabe drony, bo cenna i dobra broń Ukraińcy używają do niszczenia ruskich wojsk co jak się okazuje dobrze im wychodzi. Zaś wy wojskowi ignoranci swoje cenne rakiety używacie do niszczenia miast, a nie wojsk.

  3. ostatni

   Taki jeden - On jest u siebie. Potomkowie 200 tys zabitch kobiet i dzieci - nie musza ich kocha. To tak jakbys wymagal od Zydow by kocali sprawcow Holkasustu. Nie logiczne. Ofiary sie czuci a od sprawcow sie dostaje odszkodwanie.

Reklama