Reklama

Wojna na Ukrainie

628. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Wieloprowadnicowa wyrzutnia rakiet kal. 80 mm Siwalka VM-8.
Wieloprowadnicowa wyrzutnia rakiet kal. 80 mm Siwalka VM-8.
Autor. Ukraiński Ministerstwo Obrony/X

628 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 13 listopada 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Petropawliwką , Iwaniwką , Kysliwką i Nowojehoriwką . SZ FR ostrzelały dziewięć miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Iwaniwskim , Kliszczyjiwką i Andrijiwką . Od kilku dni trwają też walki pozycyjne pod Kurdiumiwką . Rosjanie zdołali przesunąć linię frontu na południe od zbiornika berchiwskiego. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Nowokałynowym , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , Newelskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . Trwają ciężkie walki pod Stepowym . SZ FR ostrzelały ponad 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Staromajorskim , Zołotą Nywą i Robotyne . Pod Nowoprokopiwką SOU odniosły niewielkie sukcesy taktyczne, udało im się m.in. znowu zacząć oskrzydlanie wsi od wschodu. SZ FR ostrzelały ok. 20 miejscowości. W okupowanym Tokmaku doszło do trzech dużych eksplozji. Pod Mariupolem aktywna była rosyjska opl.

Odcinek chersoński: trwają walki o ukraińskie przyczółki na lewym brzegu Dniepru. SZ FR ostrzelały siedem miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnym obu stron.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały siedem miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz osiem w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Reklama

Komentarze (3)

 1. GB

  Rosja przeniosła zestawy S-400 z O. Kaliningradzkiego do Rostowa nad Donem. Widocznie są takie straty że muszą ściągać z tyłów, aby mieć jakąś OPL przy granicach z Ukrainą.

  1. papa lebel

   ...więc prawdopodobnie z chińskiej granicy już wszystko zdjęli ;)

  2. Tani2

   A czego tam mają bronić niedawno wam tłumaczyłem. Zagęszczają opl i czekają na F-16. To samo z innymi granicami po co tam trzymać.? Wszystko co się da to sciągną bo bedzie pokazòwka F16 w ogniu. To ostatnie to żart. Ale tak będzie bo po to zmienili strukturę org..

 2. GB

  Wyszedł ciekawy ruski filmik, na którym widać jak ruscy znęcają się nad dwoma ruskimi bijąc ich kijem i strzelając pod nogi i nad głowami. Inna grupa, też widać że pobita kopie w tym czasie okop. Chodzi o to że pobici wcześniej porzucili inną grupę co spowodowało jej odwrót. W DWS za uderzenie żołnierza w twarz odwołano ze stanowiska generała Pattona, no ale bicie w ruskiej armii to nadal standard.

  1. GB

   Jest też wersja że ci bici to byli narkomani i nie wsparli innej grupy, która w walce poniosła starty w zabitych. Ponoć narkotyki i alkohol szerokim strumieniem trafiają do drugiej armii trzeciego świata. Nie sądzę aby katowanie kijem coś tu pomogło.

  2. młodygrzyb

   Kłamiesz kolego GB, nikt Pattona nie odwołał. Eisenhower pytany przez dziennikarzy dlaczego nie odwołał Pattona gdy sprawa wyszła na jaw jak Patton pobił 2 żołnierzy w szpitalu, odparł ze go nie odwoła bo Patton wie jak się bić. Pogłoski że niby nie został dowódcą operacji desantowej w Normandii z tego powodu to tylko bajki opowiadane przez jego późniejszych wyznawców.

 3. Buczacza

  Od jakiegoś czasu widzę wręcz wysyp komentarzy. W jednym tonie i w jednym przekazie. W wydaniu taniego,soriena, young grzyba.... Skoro według was opór Ukrainy nie ma sensu. Bo i tak przegra. Podzielcie się swoją wiedzą i intelektem i napiszcie co powinna zrobić Ukraina? Śmiało...

  1. papa lebel

   Nie ma takiej możliwości. Grabie grabią tylko w jedną stronę:)

Reklama