Reklama

Wojna na Ukrainie

619. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Ukraińskie Su-24 są zdolne do przenoszenia pocisków manewrujących Storm Shadow.
Ukraińskie Su-24 są zdolne do przenoszenia pocisków manewrujących Storm Shadow.
Autor. Ukrainian Air Force/Twitter

619 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 4 listopada 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Iwaniwką i w lesie sieriebriańskim. Rosjanie nieznacznie przesunęli linię frontu w rejonie Perszotrawnewego i pod Makijiwką . SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Bohdaniwką i Chromowym . Rosjanie zmusili SOU do cofnięcia pozycji o ok. 100 metrów w kierunku Kliszczyjiwki . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Stepowym , Awdijiwką (najeźdźcy przeprowadzili nieudane ataki m.in. na awdijiwki zakład koksochemiczny), Siewiernym , Toneńkim , Pierwomajskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . SZ FR ponownie ostrzelały ok. 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: trwają walki w wybrzuszeniu na południe od Orichowa . Najeźdźcy zdobyli teren na zachód od Staromajorskiego . SZ FR ostrzelały ok. 30 miejscowości. 3 listopada Rosjanie ostrzelali rakietami miejsce, w którym jeden z dowódców SZU postanowił zgromadzić żołnierzy do odznaczenia ich z okazji Dnia Artylerii. W wyniku ostrzału życie miało stracić ponad 20 żołnierzy, głównie z 128. Brygady Górsko-Szturmowej.

Odcinek chersoński: nadal trwają walki o Krynki . Ukraińcy rozciągnęli swoje pozycje w kierunku Kozaczych Łaheriw , a także jakoby również pod Korsunką . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: w Kerczu doszło do ataku rakietowego na okręty rosyjskie. Jeden z nich (jakoby korweta typu Karakut) został trafiony rakietą Storm Shadow/SCALP pomimo działań rosyjskiej opl.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 6 miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim oraz 9 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl zestrzeliła 3 rakiety manewrujące „Iskander-K” oraz dwa drony kamikadze Shahed 131/136. Zbombardowane zostały m.in. Dnipro i Mirhorod .

Reklama

Komentarze (2)

 1. Sebseb

  Jak czytam o tych ostrzelanych żołnierzach ukraińskich - to albo zaczynają popełniać błędy jak wcześniej Rosjanie albo zmienia się narracja dotycząca tej wojny.

  1. Buczacza

   Właśnie bo bym zapomniał. Swego czasu Ukraińcy już to przerabiali. Na poligonie w Jaworze.. Ale żeby nie było tak pesymistycznie to. Dziś kolejny okręt skasowali onucom. Podobnie jak ostatnio w stoczni! Pewnie zgodzisz się ze mną, że to sukces. A orki popełniły ten sam błąd co ostatnio....

 2. Buczacza

  O sebseb jak już jesteś. Dodasz coś w temacie wypowiedzi miedwiediewa na temat Polski? Przecież kto jak nie ty ma rozeznanie w rosyjskiej kulturze? Śmiało

  1. Sebseb

   Nie tylko rosyjskiej - bardziej nawet w europejskiej - zwłaszcza sztuce - tej, którą uważam za wartościową. Pisałem, że takie wypowiedzi zrównuję z tym, co kiedyś mówił Żirinowski . W Polsce Rosja jest postrzegana jako zagrożenie i słowa Miedwiediewa specjalnie tego nie zmieniają. Nie powinno się ulegać ich propagandzie - gdyż to też metoda walki. To sądzę na ten temat.

  2. Buczacza

   A to ciekawa interpretacja. A słowa medwiediewa nic nie zmieniają. Jestem pod wrażeniem. Normalnie człowiek renesansu... Reasumując ktoś nazywa Polskę "hieną Europy" . Oskarża Polskę o wybuch 2 wojny światowej. Mało tego według miedwiediewa Polska będzie odpowiedzialna za wybuch 3 wojny światowej. A na koniec krytykuje za nadmierne zbrojenia. Bo przecież tylko rossja ma takie prawo... A tutaj siła spokoju nic się nie stało. Powiedz mi jeszcze gdzie można zobaczyć twoją rozkoszną twórczość. Ewentualnie kupić?.

  3. Buczacza

   Na koniec jeszcze. Powiedz mi jak to jest. Niszowe forum w Polsce o tematyce militarnej.... A ty tutaj. Będę szczery przez 7 lat mojej obecności na tym forum. Słyszałem już mln takich opowieści. Ale twoja historia mnie urzekła...

Reklama