Reklama

Wojna na Ukrainie

607. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

ukraina wojna wojsko żołnierze
Żołnierze SZU
Autor. Defense of Ukraine (@DefenceU)/X

607 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 23 października 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU kolejny raz odparły ataki rosyjskie pod Iwaniwką , Nadiją i w lesie sieriebriańskim. Trwają walki pod Syńkiwką , Nowojehoriwką i Makijiwką . Pod Orłanką Rosjanie zostali odrzuceni na kilkaset metrów. SZ FR znowu ostrzelały 12 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Bohdaniwką , Chromowym , Kliszczyjiwką i Andrijiwką . SZ FR ostrzelały 23 miejscowości. W Kurdiumiwce Ukraińcy zniszczyli rosyjski punkt kierowania dronami.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Keramikiem , Nowokałynowym , Stepowym , Awdijiwką , Siewiernym , Toneńkim , Pierwomajskim , Newelskim , w Marince i pod Pobiedą . Rosjanie odnieśli pewien postęp terenowy pod „Terrikonem”. Udało im się utrzymać przy północnym podejściu na wysypisko, choć kosztowało ich to duże straty. SZ FR ostrzelały ok. 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie w Werbowym , pod   Robotyne i Małą Tokmaczką . Oddziały SOU mają według niepotwierdzonych informacji odnieść niewielki sukces terenowy w Werbowym. SZ FR znowu ostrzelały ok. 35 miejscowości. W okupowanym Berdiańsku doszło do kolejnej eksplozji. SOU ostrzelały również okupowany Tokmak .

Odcinek chersoński: żołnierze SOU nadal są obecni we wsi Krynki . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały pięć miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz pięć w zachodnio-północnej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl zestrzeliła 13 dronów kamikadze Shahed 131/136 i rakietę manewrującą Ch-59.

Obwód rostowski (Federacja Rosyjska): aktywna była rosyjska opl.

Reklama

Komentarze (3)

 1. kreceniewora

  Kontrofensywa idzie Ukraińcom tak dobrze, że na każdym możliwym odcinku frontu "odpierają ataki rosyjskie"

  1. Rusmongol

   Rosji zajęcie samego donbasu idzie zgodnie z planem 3 dniowej operacji specjalnej. Oby z 3 dni nie zrobiło się 3 lata i dalej nie zajmą tylko donbasu...

  2. kreceniewora

   Odbijanie Krymu Ukrainie idzie równie dobrze :)

  3. user_1047527

   Spokojnie podobno do akcji wchodzi 10 abramsów z załogami szkolnymi na, zachodzie ale, będzie kocioł. Ruscy już uciekają z pozycji na Władywostok

 2. GB

  Uzupełniając to był rosyjski śmigłowiec Mi-8.

 3. GB

  1. Wczoraj wyszło info o śmierci 3 osobowej załogi śmigłowca Mi-8, ale bez podania daty kiedy to było.. Ale dodano że został zestrzelony przez rosyjską OPL i wpadł do morza. 2. W nocy drony podwodne i nawodne miały atakować rosyjską bazę morską w Sewastopolu, ale skutek nieznany, choć słychać było jakieś wybuchy.

Reklama