Reklama

Wojna na Ukrainie

591. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

591 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 7 października 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką i Kysliwką . Rosjanie zbliżyli się do Makijiwki . SZ FR znowu ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: nadal trwają walki przy linii kolejowej pod Kliszczyjiwką . Pod Andrijiwką Ukraińcy poszerzyli swój przyczółek w kierunku Odradiwki . Próbują też odnieść sukcesy w kierunku południowym, aby oskrzydlić przeciwnika w Kurdiumiwce . SZ FR ponownie ostrzelały 22 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Pierwomajskim i w Marince (Rosjanie przesunęli tam swoje pozycje nieznacznie). Pod Nowomychajliwką najeźdźcom udało się zbliżyć do miejscowości o ok. 200 metrów, a także poprawić swą sytuację taktyczną pod Krasnohoriwką (na północ od Awdijiwki). SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: Ukraińcy uzyskują sukcesy taktyczne na wschód od Nowoprokopiwki i prawdopodobnie odnoszą również sukcesy w północnej części wioski. Zbliżyli się również do Kopani . Pod Robotyne , Nowopokrowką i Werbowym sytuacja nie uległa zmianie. Duży atak rosyjski spod Marfopila na Czerwone zakończył się poprawieniem sytuacji taktycznej najeźdźców, ale kosztem dużych strat osobowych. Ukraińcy odparli ataki przeciwnika pod Wuhłedarem i w kierunku Zołotej Nywy . SZ FR ostrzelały 36 miejscowości.

Odcinek chersoński: w Nowej Kachowce doszło do zamachu bombowego na przedstawiciela rosyjskiej partii „Jedna Rosja”. SZ FR ostrzelały co najmniej 4 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: w Dżankoj i Eupatorii doszło do dużych eksplozji.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 6 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz ok. 10 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Rosjanie ostrzelali rakietami „Onyks” Odessę i Czornomorsk .

Obwód moskiewski (Federacja Rosyjska): pod stolicą Federacji rosyjska opl zestrzeliła wrogi dron.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Endres

  UA spokojnie realizuje cele swojej dobrze przygotowanej, dobrze wyekwipowanej, zaopatrzonej ofensywy. Konsekwentnie posuwają się naprzód, gromią wroga, zdobywają teren, niszczą sprzęt, biorą do niewoli tabuny rosjan. Jedno tylko ich martwi, że okienko czasowe się im domyka, i nie pójdą jeszcze dalej, gdyż jesienne słoty blisko, i teren stanie się nieprzyjazny dla ataku. Przygotowania do desantu na Krym, idą pełną parą, co rusz są realizowane rajdy, celem rozpoznania gdzie pójdą główne kierunki desantu. Dni okupanów są policzone, zwycięstwo UA, tuż za rogiem.

  1. kreceniewora

   Ty chyba jakąś inną ofensywę śledzisz

  2. młodygrzyb

   Czyli sukces pełna gębą. Co prawda jak dochodzi do wymiany jeńców to się wtedy okazuje że ruscy zawsze tych jeńców maja więcej wziętych, ale to szczegół, co?

  3. HataKumba

   @młodygrzyb - a wiesz dlaczego mają więcej jeńców? Bo biorą zwykłych cywili jako jeńców. Proste co nie?

 2. Realista.

  Drepczą w miejscu , więc za chwilę jedni i drudzy okopią się , bardziej niż dotychczas . I tak do wiosny .

 3. kreceniewora

  Nudy, nic się nie dzieje. Ukraińcy codziennie niby odnoszą "sukcesy taktyczne" obok jakiejś wiochy, a front jak stał w miejscu tak stoi dalej. Klęska "kontrofensywy"

  1. Sebseb

   Cytując pewnego polskiego oficera Ukraina odzyskała w wyniku obecnej kontrofensywy powierzchnię połowy średniej wielkości polskiego powiatu - około 600 km kwadratowych - czyli efekt raczej mizerny jak na bodajże 4 miesiące walk.

  2. Chris

   Dla ciebie to nudy a tam codziennie giną setki ludzi. Spróbuj się tak ponudzić.

 4. GB

  Pokazał się świetny filmik ze zniszczeniem ruskiego czołgu T-90M. Jedzie sobie ten czołg I strzela. Dowódca wyhyla się z włazu. W pewnym momencie czołg wybucha i się intensywnie pali. Cała załoga zginęła - nie miała szansy. Jeśli któryś został początkowo ranny to się usmarzyl później. Nie wiem co to było, albo jakaś potężna mima ppanc nowego typu, albo oberwał bezpośrednio pociskim 155 mm.

 5. GB

  Ruski kanał na Telegramie o flocie podliczył straty Floty Czarnomorskiej. I generalnie podobnie jest na Oryxie. Największym jednak zaskoczeniem przynajmniej dla mnie jest to iż podają ze fregata Admirał Essen zastała trafiona 01.04.2022 roku przez jakoś pocisk/bombę i trafiła na 2 tygodniowy remont. W kontekście ataków na fregaty to bardziej pod obstrzałem, przynajmniej medialnym była siostrzana fregata Admirał Makarow. Ruski kanał podaję w sumie 20 okrętów uszkodzonych/zniszczonych/zatopionych od początku wojny.

  1. Ma_XX

   nie ma obstrzału - jest ostrzał

Reklama