Reklama

Wojna na Ukrainie

236. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Mil.gov.ua

236 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 17 października 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: na zachód od Kreminnej i miasta Swatowe nadal toczą się walki. Linia frontu zbliża się jednak do obu wymienionych miast. Ponadto Ukraińcy odparli kolejny atak na Torskie . SZ FR ostrzelały 24 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Spirnym , w Sołedarze , w Bachmuckim , pod Bachmutem i Majorskiem . SZ FR ostrzelały 8 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SZU odparły atak Rosjan pod Krasnohoriwką , Newelskim , Pobiedą , Marinką , Nowomychajliwką i Wodianym . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 6 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak konkretnych informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: na terenie miasta Dżankoj (prawdopodobnie na terenie lotniska wojskowego) doszło do wybuchów.

SZ FR ostrzelały kilka miast ukraińskich, m.in. Kijów , Winnicę , Zaporoże , Dnipro , Równe i Chmielnicki . W dwóch ostatnich miastach ma miejsce blackout. Część rakiet i dronów-kamikadze udało się zestrzelić (23 z 28 Shahed-136 i trzy rakiety manewrujące, które skierowano na Kijów).

W Jejsku na blok mieszkalny spadł rosyjski samolot Su-34. Niedługo po katastrofie podano, że zginęły 4 osoby, 6 jest zaginionych a 25 rannych.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (2)

 1. GB

  Pojawił się kolejny filmik na którym widać żołnierzy rosyjskich jadących na transporterze. Przynajmniej jeden ma Mosina (bez lunetki). Gdyby nie mundury to powiedziałbym że jakaś rekonstrukcja z II Wojny Światowej, a tak to tylko rosyjscy zmobilizowani (inaczej mięso armatnie) w Ukrainie...

  1. papa lebel

   Z mosina też trzeba się nauczyć strzelać. W przypadku mobików z łapanki jedynie myśliwy ogarnie taki sprzęt.

  2. MMir

   bo może to żołnierz ŁRL albo DRL.... oni mają różną broń, jaka akurat była... i po drugiej stronie też zobaczysz takie rzeczy... ale przynajmniej ma Mosina. Jakby nam przyszło szybko wystawiać dużą armię, być może być zobaczyłbyś kosy na sztorc... a, nie, kos w Polsce też już może nie. być. :(

  3. GB

   MMir, oficjalnie republiki weszły do Rosji więc to wojsko rosyjskie.

 2. GB

  Pokazały się zdjęcia zniszczonych rur NS1 i NS2. Jedna ma być zniszczona na odcinku 50 metrów. Może się mylę ale jedna wygląda tak jakby ją zniszczył wybuch od wewnątrz, gdyż ścianki rury są wygięte na zewnątrz. Jeśli prawidłowo interpretuje zdjęcie to mogli to zrobic tylko Rosjanie. Trzeba poczekać na jakiś raport duński lub szwedzki.

  1. piter4440

   Generalnie ciężko stwierdzić nie będąc specjalistą. Są fragmenty gdzie faktycznie widać materiał wygięty do zewnątrz ale są też takie gdzie widać wgniecenia w kierunku wewnętrznym. Dodatkowo to środowisko wodne i siły tam również rozkładają się inaczej niż na powierzchni.

  2. papa lebel

   Joł, fizyki nie oszukasz; ale orda takimi szczegółami się nie przejmuje.

Reklama