Reklama

Geopolityka

Waszczykowski przedstawia priorytety MSZ w 2017 roku

Fot. www.msz.gov.pl
Fot. www.msz.gov.pl

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przedstawił Radzie Ministrów dokument „Założenia polskiej polityki zagranicznej na 2017 rok”, który rząd zaaprobował.

Jak informuje biuro prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dokument "Założenia polskiej polityki zagranicznej na 2017 rok" został przedstawiony w pierwszych dniach stycznia, wraz z podsumowaniem działalności ministerstwa w 2016 roku.

Czytaj także: Waszczykowski: Do czego prowadzi dialog NATO z Rosją?

Do priorytetowych kierunków polskiej polityki zagranicznej w 2017 roku należą: bezpieczeństwo, silna pozycja Polski w Europie i Unii Europejskiej, integracja regionu, polityka wschodnia, globalne i ekonomiczne interesy Polski na świecie, sprawy konsularne i polonijne.

Dokument zaprezentowany przez ministra Waszczykowskiego szczegółowo ujmuje działania polskiej dyplomacji w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy i ma charakter niejawny. Tekst składa się z oceny międzynarodowego otoczenia Polski oraz szczegółowych zadań realizacji polskiej polityki zagranicznej przez Ministerstwo oraz placówki dyplomatyczne. Na jego podstawie minister spraw zagranicznych przedstawi Sejmowi w najbliższych tygodniach informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej na bieżący rok.

Czytaj także: Polska obawia się dominacji Rosji. Waszczykowski o wyzwaniach dla Europy

Reklama

Komentarze

    Reklama