Przemysł Zbrojeniowy

Ukraina: Nowe życie radzieckich haubic [WIDEO]

Ukraiński koncern Ukroboronprom przeprowadził serię udanych prób zdawczo-odbiorczych partii haubic samobieżnych 2S3 Akacja i 2S1 Goździk, wyremontowanych w zakładach naprawczych w Szepetówce.

Wyremontowane haubice samobieżne zostaną przekazane siłom zbrojnym Ukrainy. Podczas prób zdawczo-odbiorczych pojazdy brały udział w jeździe terenowej i oddawały serię strzałów na poligonie w rejonie chmielnickim. W czasie naprawy haubice otrzymały zmienione wyposażenie, w tym unowocześnione systemy celownicze, prowadzenia ognia i łączności. Mają one pochodzić od producentów ukraińskich i zagranicznych.

Czytaj też: Ukraina - nowe czołgi dla armii.

W informacji przekazanej mediom ukraiński resort obrony podkreśla, że możliwości naprawcze zakładów remontowych w Szepetówce uległy czterokrotnemu zwiększeniu w stosunku do możliwości z roku 2013. Zakłady te, wchodzące w skład koncernu Ukroboronprom, zajmują się naprawą i modernizacją sprzętu poradzieckiego, w tym systemów BM-21 Grad i 9P140 Uragan, haubic samobieżnych i armat 2S1, 2S3, 2S5, 2S19, 2S7, moździerzy i innego sprzętu wojskowego.

Fot. ukroboronprom.com.ua

Komentarze