Reklama

Siły zbrojne

Test izraelskiego systemu przeciwlotniczego dla okrętów

  • fot. 12 Brygada Zmechanizowana
    fot. 12 Brygada Zmechanizowana

W obecności ministra obrony Singapuru Dr Ng Eng Hena przeprowadzono z powodzeniem strzelanie rakiet przeciwlotniczych systemu Barak z pokładu korwety rakietowej typu Victory. Prawdopodobnie był to pokaz siły skierowany do władz w Pekinie.

Do testów wyznaczono okręt RSS „Vigour”, który był w trakcie manewrów morskich zorganizowanych na Morzu Południowochińskim. Przy tej okazji na okręt przyleciał singapurski minister obrony, któremu towarzyszył dowódca sił morskich Singapuru kontradmirał Lai Chung Han i szef sił zbrojnych generał Perry Lim. 

Tak duża ranga nadana tej wizycie jest prawdopodobnie odzewem na coraz bardziej agresywne poczynania władz chińskich, w odniesieniu do innych państw leżących nad Morzem Południowochińskim.

W oficjalnym komunikacie podkreśla się więc profesjonalizm singapurskich marynarzy oraz ich gotowość do realizowania z sukcesem misji bojowych. Według Dr Ng Eng Hena „to daje nam gwarancje, że wszystkie nasze inwestycje w najnowocześniejsze systemy uzbrojenia pozwolą skutecznie bronić Singapuru, gdy zajdzie taka potrzeba”.

Kolejna generacja pocisków rodziny Barak (Barak 8) jest oferowana Polsce dla okrętów obrony wybrzeża Miecznik.

Czytaj więcej: Barak 8 dla Miecznika? Izraelska prezentacja w Gdyni

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama