Reklama

Technologie

Wojsko szuka systemu wsparcia samoobrony statków powietrznych. Dialog techniczny IU

Fot. Staff Sgt. Jonathan Snyder/USAF
Fot. Staff Sgt. Jonathan Snyder/USAF

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego, którego celem będzie uzyskanie doradztwa umożliwiającego pozyskanie informacji w zakresie niezbędnym do przygotowania opisu dla „Stacjonarnego Systemu Wsparcia Walki Radioelektronicznej dla Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Elektronicznej”. 

Jak zaznacza resort, technologia związana będzie z "tworzeniem, testowaniem i wykorzystywaniem plików sterujących dla urządzeń samoobrony statków powietrznych". 

Planowany przez IU dialog obejmował będzie przede wszystkim ocenę możliwości spełniania przez oferowany SpW wstępnie określonych wymagań, sprecyzowanie uwarunkowań dotyczących systemu zabezpieczenia logistycznego, bezpieczeństwa dostaw i szkolenia oraz wstępnego oszacowania czasu i kosztów dostawy sprzętu. 

Dialog techniczny rozpocząć ma się w grudniu bieżącego roku, a zakończyć w lutym 2019 roku. Zakłada się oczywiście, że okres ten może ulec wydłużeniu w przypadku nieosiągnięcia założonych celów.

Na zagłoszenia do udziału w dialogu IU czeka do 10 września. Wymagania dla Stacjonarnego Systemu Wsparcia Walki Radioelektronicznej dla Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznego oznaczone są klauzulą tajności, więc potencjalni wykonawcy muszą posiadać dokumenty potwierdzające posiadanie zdolności do ochrony informacji niejawnych, zastrzeżonych.

Reklama

Komentarze (15)

 1. komandoch

  no to przymierzają się do pierwszego kroku w zakresie walki radioelektronicznej potrwa to z 5 lat następnie będzie drugi krok czyli łapanie koncepcji to następne 5 lat trzecim krokiem będą przetargi, jeśli będzie kasa to szybko tylko 3 lata jeśli kasy nie będzie za wiele 10 lat tej fazy, po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargów 2 do 5 lat na dostarczenie sprzętu

 2. kasa

  Już za komuny trepy były w głębokim poważaniu żołnierzy.Lenie,nieroby.Wojsko szkolili podoficerowie zasadniczej.Zaliczyłem 3 jednostki i wszędzie było tak samo.Na 5 poligonach tak samo.Każdy z nich tylko patrzył jak załapać się do sztabu na fuchę.O16-00 byle do domu,zostawał lylko of.dyżurny.Teraz też byle do emerytury to co sobie spokój będą psuć,wymyślają dialogi,

 3. nosurprises

  A nie mogą przeprowadzić tego dialogu w WAT ? Po kij walec jest ta uczelnia? Do tej pory wydawało mi się, że między innymi po to właśnie by wymyślać i badać koncepcje różnych technologii uzbrojenia, w tym także tych defensywnych. Jak widać myliłem się.

 4. Grant

  Boże jak to widzisz to dlaczego nie grzmisz , jak to możliwe żeby tacy ludzie odpowiadali za nasze bezpieczeństwo zewnętrzne i za wydawanie miliardów na modernizację armii. Podobno stworzyliśmy nowoczesny system kształcenia oficerów,rozdajemy im dyplomy magisterskie na lewo i prawo, płacimy wysokie wynagrodzenia i inne gratyfikacje i co , i nic , na dziś mamy takie kwiatki. Oficerem trzeba się urodzić oraz trzeba mieć talent, czego u nas najwyraźniej brakuje. Ludzi wybitnych jest mało a właśnie tacy zmieniają świat , pod warunkiem że im się na to pozwoli. Zatem szukajmy i pielęgnujmy talenty bo bez tego wszystko nam się rozsypie.

 5. Patcolo

  Do mich. Dialogu jeszcze nie ma Oni już informują o zamiarze przeprowadzenia dialogu. Zamiar jest dziś a po południu już go może nie być. Tak się modernizuje WP

 6. samoatak

  Samoobronę powinno się zdelegalizować !

 7. As

  Dialog techniczny to chyba poprzedza fazę analityczno koncepcyjną, która jest ostatnią fazą realizacji proramów modernizacyjnych w naszej bieda armii.

 8. bob 77

  to sa kpiny

 9. niki

  W dialogach technicznych nasza armia jest potęgą nie do ruszenia!

 10. Manstein

  Ja Wam mówię nie będzie nic !!!! Kolejna faza analityczno koncepcyjna która nic nie da. Co się wyprawia w tym wojsku to paranoja.....

 11. Mahakala

  Normalnie Barej w giga skali. Gdzie my żyjemy ? Dookoła niebezpiecznie ,położenie mamy jakie mamy a oni takie szopki odstawiają :) Dialog techniczny którego celem będzie uzyskanie doradztwa ... ja się poddaje , mam dość :)

 12. Tomasz

  Jak dialog techniczny to nie należy się tym przejmować.

 13. Ewd

  Ha ha ha ha ha ha ha. .....paranoi ciąg dalszy. ....dialog techniczny do uzyskania opisu? ....normalnie szacun. ...oaza głupoty ma się dobrze jak widać.

 14. krk

  ale ocb? \"tworzeniem, testowaniem i wykorzystywaniem plików sterujących dla urządzeń samoobrony statków powietrznych\" - to brzmi jak oprogramowanie/pliki konfiguracji sterowania - pytanie jakie urządzenia

 15. Mich

  Jest dialog!! Coś się dzieje w końcu :D

Reklama