Saab podpisał z Norwegią zamówienie na granatniki

13 stycznia 2021, 11:37
saab granatnik
Fot. Saab

Siły Zbrojne Norwegii podpisały umowę ramową Saabem na dostawę granatników Carl-Gustaf® M4. Producent otrzymał wstępne zamówienie z dostawami uzbrojenia przewidzianymi na 2021 rok.

Zobacz także
Reklama

Umowa umożliwi klientowi składanie zamówień na granatniki, jak i powiązany osprzęt i systemy szkolno-treningowe przez okres 7 lat.

Siły Zbrojne Norwegii są użytkownikiem systemu Carl-Gustaf® M2 od wczesnych lat siedemdziesiątych XX wieku. Obecnie korzystają z wersji tego uzbrojenia oznaczone symbolami M2 i M3.

Z radością witamy najnowszego użytkownika systemu Carl-Gustaf® M4. Możliwość kontynuowania naszego wsparcia Sił Zbrojnych Norwegii, tym razem najnowszą i przygotowaną na wyzwania przyszłości wersją granatnika Carl-Gustaf® M4, to dla nas ogromny sukces.

Görgen Johansson, szef działu biznesowego Saab Dynamics
image
Fot. Saab

Carl-Gustaf® M4 to najnowsza wersja naramiennego, przenośnego i wielozadaniowego granatnika. Oferuje on elastyczność taktyczną w doborze amunicji i pozwala żołnierzom zachować elastyczność i skuteczność w każdym scenariuszu bitwy. Broń ta została stworzona w oparciu o ogromne możliwości systemu, oferując wyższy stopień precyzji, lżejszą konstrukcję i kompatybilność z przyszłymi rozwiązaniami. Granatnik Carl-Gustaf® M4 jest również przystosowany do współpracy z inteligentnymi systemami celowniczymi i przyszłymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak amunicja programowalna. Od momentu pojawienia się tej broni na rynku w 2014 roku, Saab podpisał kontrakty na dostawy granatników Carl-Gustaf® M4 z 14 państwami. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Bober
środa, 13 stycznia 2021, 23:38

A my? To co??? No tak moskit... Zapomniałem

Marek
czwartek, 14 stycznia 2021, 09:02

W tym konkretnym przypadku raczej Pirat, który jest w zasadzie gotowy.

Jurij
środa, 13 stycznia 2021, 13:28

To według działania nie jest granatnik, a ręczne działo bezodrzutowe.

Tweets Defence24