Reklama

Technologie

Nowy sprzęt ratowniczy dla polskich lotników

Łódka ratownicza LŁR-MT. Fot. Grupa Lubawa
Łódka ratownicza LŁR-MT. Fot. Grupa Lubawa

Spółka Lubawa S.A. otrzymała od Inspektoratu Uzbrojenia zamówienie na łączną kwotę ponad 1,5 mln zł. Dotyczą one blisko 200 kompletów sprzętu ratowniczego dla lotników, które mają zostać dostarczone w bieżącym roku.

Lubawa S.A. dostarczy na potrzeby polskiej armii 198 lotniczych łódek ratowniczych LŁR-MT, które służą do utrzymania lotnika na powierzchni wody po przymusowym opuszczeniu samolotu lub śmigłowca w powietrzu lub po jego przymusowym lądowaniu albo skoku ze spadochronem nad akwenem. Używana jest w zestawieniu ze spadochronami ratunkowymi i składana do specjalnego przedziału znajdującego się w ich pokrowcach.

image
Kamizelka KR-7. Fot. Grupa Lubawa

Uzupełnieniem łódek ratunkowych będą 192 pneumatyczne kamizelki ratunkowe KR-7 z automatycznym systemem napełniania działającym po zanurzeniu w wodzie na głębokość 10 cm, umożliwiają one utrzymanie się rozbitka na wodzie ponad 6 godzin.

Powyższe zakupy stanowią kolejne już zamówienia tego rodzaju sprzętu w Grupie Lubawa. Zamówienia o łącznej wartości 1.615 tys. zł brutto zostaną zrealizowane do końca listopada bieżącego roku.

Reklama
ReklamaReklama

Komentarze

    Reklama