Reklama

Technologie

MSPO 2021: Motorola z radiotelefonami i kamerami

Fot. Kacper Bakuła/defence24.pl
Fot. Kacper Bakuła/defence24.pl

Na tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego amerykańska firma Motorola Solutions prezentuje radiotelefony Tetra oraz kamery przemysłowe.

>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2021 - WIADOMOŚCI, ANALIZY, WYWIADY - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<

Jednym z prezentowanych produktów jest przenośny radiotelefon łączności kryzysowej Tetra MXP600. Cechuje się lekką wagą, wynoszącą 212 gram (z podstawowym akumulatorem 1900 mAh i 60-milimetrową anteną) oraz niewielkimi wymiarami 25x54x120 milimetrów. Czas pracy urządzenia może wynieść do nawet trzydziestu godzin, pod warunkiem zainstalowania akumulatora o pojemności 3400 mAh. Wygodną obsługę zapewniają duże przyciski alarmowe oraz 2,4-calowy ekran z intuicyjnym interfejsem użytkownika.

Za dodatkową zaletę można uznać poziom ochrony przed wnikaniem wody i pyłu. Według informacji udzielonych przez producenta wytrzyma zanurzenie na głębokości do dwóch metrów na okres dwóch godzin, zaś pyłoszczelność zachowa od dwóch do ośmiu godzin.

Urządzenie pozwala na komunikację NFC, Bluetooth 5.0, zaś nadajnik klasy trzeciej na daleką łączność oraz wysyłanie wiadomości alarmowych w rejonach o słabym zasięgu. Przejrzystość rozmowy ułatwiają funkcje redukcji szumów i tłumienia sprzężeń. Ponadto za zaletę uchodzi szyfrowanie end-to-end, które pozwala na bezpieczną komunikację bez obaw, że ktoś dokona ingerencji lub podsłuchu.

Radiotelefon może obsługiwać różnego rodzaju akcesoria. Jednym z nich jest zdalny mikrofonogłośnik bezprzewodowy RM250, który na głównym zdjęciu jest widoczny jako pierwszy z prawej strony.

image
Fot. Kacper Bakuła/defence24.pl

Prezentowane są też kamery przemysłowe od spółki zależnej - Avigilon. Jedną z nich jest H5 Pro, która posiada pełnoklatkową matrycę, zaś zakres rozdzielczości rejestrowanego obrazu może wynieść do nawet 61 megapikseli. Zaletą kamery jest wymienność obiektywów od Sigmy, Canona i Tamrona.

Inną interesującą kamerą jest H5A Dual Head Camera, będąca de facto systemem dwukamerowym. Dzięki temu układowi według producenta można zwiększyć bezpieczeństwo rejestrowanego obszaru poprzez redukcję martwych punktów. Przydaje się to w parkingach, narożnikach, wyjazdach z parkingów lub nawet na korytarzach i klatkach schodowych.

image
Fot. Kacper Bakuła/defence24.pl

Warto jeszcze wspomnieć o wielosensorowej kamerze H4 Multisensor Camera, dzięki której można uzyskiwać obraz w 360 stopniach. W ten sposób operator urządzenia zyskuje wgląd w każdy obszar objęty zasięgiem kamery, jednocześnie może wybrać, który z nich może przeglądać w danym momencie.

Reklama
Reklama

>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2021 - WIADOMOŚCI, ANALIZY, WYWIADY - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<

Reklama

Komentarze

    Reklama