Reklama

Technologie

Hipersoniczny Kindżał Putina [WIDEO]

MiG-31K z Kinżałem
MiG-31K z Kinżałem
Autor. mil.ru

Hipersoniczne pociski Kindżał są lotniczą wersją pocisku balistycznego Iskander, zostały ujawnione przez samego Władymira Putina w marcu 2018 roku. Przedstawiono je jako superbroń, która dystansuje wszystkie inne światowe systemy uzbrojenia i która dzięki swojej prędkości jest nie do przechwycenia nawet dla najbardziej zaawansowanych systemów obronnych.

Reklama
Reklama

Komentarze (6)

 1. oko

  Czym zestrzeliwane są Kindzaly , Iskandery M na Ukrainie ? Czy ktoś z naszych służb dowiadywał się tego i obserwował, w którym momencie od ziemi I jakiej odległości od wystrzelenia pocisku przeciwrakietowego nastąpił moment zestrzelenia Kindzala lub Iskandera M. Czy ktoś z naszych służb ?

 2. oko

  Oczekuję rzetelnej informacji od tych którzy mają wiedzę. Skoro Piorun jest taki precyzyjny i skuteczny , to czy możliwym jest namierzenie i zniszczenie Kindzala będącego w zasięgu Pioruna ?

  1. Fencer

   Piorun może niszczyć cele powietrzne poruszające się z V max do 550 m/s a Kindżał porusza się z prędkością 3 km/s....

  2. oko

   A gdyby wykorzystać od Pioruna system namierzania, powiększyć nieco gabaryt Pioruna i I wzmocnić napęd lub inny wariant pomniejszyć kilkukrotnie system NSM i zrobić z niego nowy system do zwalczania rakiet na odległość np. 20 , 30 lub 40 km i wysokości do 10 km. Co wy na to ?

  3. hermanaryk

   3 km/s w końcowej fazie lotu, Fencer, po "górce". Przed "górką" ma mniejszą prędkość, zapewne też nieosiągalną dla Pioruna w trybie pościgu za celem, ale... Piorun może również atakować cel od czoła, a w takiej sytuacji przewaga szybkości Kindżała nie ma wielkiego znaczenia. Podejrzewam, że wyposażony w odpowiednie sensory i algorytmy dałby radę bez ingerowania w zespół napędowy.

 3. Greg

  On nie będzie miał to samo.... on zostani wymazany z powierzchni ziemi z całym tym swoim zasyfionym mirem. Tam wejdzie 99 % wszystkiego !

 4. taka_prawda

  Kindżał nie jest pociskiem para-balistycznym jak Iskander, są już dostępne materiały filmowe jak atakuje składy amunicji kilka dini temu. Wszyscy eksperci co mówią, że to pochodna Iskandera mogą sobie te brednie wsadzić w pewne miejsce ciała, nie mogę tu wstawić linka do zapisu przelotu Kindżała ...

  1. Greg

   Armia defiladowa = śmiechu warte ! Oni do NATO fikają he he...

  2. Agencja Prasowa Lech Czech Rus

   Racja. Kindżał to para-pocisk, stworzony przez para-przemysł, para-państwa dla ich para-armii. Dlatego napędza go para.

  3. Gnom

   Greg, fika bo ma produkty grzybotworzące i to jest jedyny powód tego, że wciąż fika. Piszę tu od zawsze, ch.. putler zaczął budowę imperium 20 lat temu od przywrócenia sprawności i rozwoju Jarsów, Topoli itp. Potem dołożył rakiety OP. I tylko to jest problemem, że nawet jak 5% przejdzie przez OP NATO to wystarczy byś miał tu w najlepszym razie gry postapokaliptyczne na żywo, a że on będzie miał to samo to mu wisi.

 5. Byrrbyć

  A w co ten Kindżiał może trafić przy takiej szybkości? Jako uzbrojenie konwencjonalne jest bezużyteczny, no może lotniskowiec trafi.

 6. Jameson

  Wygląda dobrze, może na coś się przydadzą te Migi-31, które patrolują połacie Syberii strasząc tylko niedźwiedzie. Na szczęście Rosja musi już liczyć każdy grosz, więc pewnie wystrzelili kilka, w celu uzyskania efektu psychologicznego, a za chwilę wrócą do sprawdzonych metod "po taniości" - bomby nie kierowane, grady, artyleria lufowa, wszystko strzelające gdzie popadnie, głównie na cele cywilne. Ciekawe czy dożyjemy rozliczenia tych zbrodniarzy - przypominam jeszcze o zestrzeleniu holenderskiego samolotu ... Też jeszcze nikogo za to nie zatrzymali.

Reklama