Reklama

Polityka obronna

Straż Graniczna kupuje naboje karabinowe i antyrykoszetowe

Fot. Morski OSG
Fot. Morski OSG

Kolejny raz w ciągu kilku dni Straż Graniczna ogłasza przetarg na kupno naboi do posiadanej broni palnej. Tym razem planowany jest zakup 100 tys. sztuk amunicji karabinowej 7,62 mm oraz 100 tys. antyrykoszetowych naboi 9 mm Parabellum. Termin dostawy został przewidziany na grudzień bieżącego roku.

Straż Graniczna planuje zakup 100 000 sztuk fabrycznie nowej (naboje powtórnie elaborowane nie są dopuszczone) amunicji 7,62 mm z pociskiem zwykłym i pełnopłaszczowym z rdzeniem ołowianym. Zgodnie ze specyfiką nabój 7,62 x 54R mm Mosin musi posiadać pocisk z rdzeniem stalowym i z łuską mosiężną. Pociski tego typu będą używane do karabinów maszynowych PK i wyborowych SWD.

Ponadto planowany jest również zakup 100 000 sztuk antyrykoszetowej amunicji 9 mm Parabellum z pociskiem z wgłębieniem wierzchołkowym, przeznaczonej do strzelania z 9 mm pistoletów maszynowych PM-98, UMP, MP-5 oraz z 9 mm pistoletów P-99, Glock i CZ. Termin składania wniosków został wyznaczony na 19 lipca br.

Warto nadmienić, iż to kolejny kontrakt na zakup amunicji dla Straży Granicznej, albowiem kilka dni temu informowaliśmy o planowanym kupnie ponad 2,4 mln sztuk amunicji 9 mm Parabellum.

Reklama

Komentarze (3)

  1. Paweł

    pocisk zwykły i pełnopłaszczowy - czy to nie to samo w tym przypadku, raz ma mieć rdzeń ołowiany, a w specyfikacji stalowy.Ten artykuł to kompletny misz masz.

  2. pk79

    Może się mylę ( niech mnie ktoś poprawi) czy SG nie pozbywała się w tamtym roku długiej broni ? ? ?

  3. tyr

    Nabój 7,62 x 54R nie ma oznaczenia 7,62 x 54R mm Mosin (nawet w Rosji).

Reklama