Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środa z Defence24.pl: Koszty pobytu wojsk amerykańskich w Polsce; Przegląd w resortach siłowych; Turecka policja schwytała zamachowca ze Stambułu

Fot. US Army
Fot. US Army

Środowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Marek Kozubal, Zbigniew Lentowicz, Rzeczpospolita, "US Army broni i płaci": Analiza kosztów pobytu wojsk amerykańskich i wsparcia wschodniej flanki NATO. Jak zapewnia rzecznik MON, koszty są rozłożone zarówno po stronie polskiej, jak i amerykańskiej. Dodaje również, że koszty dostosowania infrastruktury NATO poniosło w ramach funduszu inwestycyjnego.


Klaudia Dadura, Gazeta Polska Codziennie, "Premier zapowiada przegląd resortów": Premier Beata Szydło dokona przeglądu w resortach siłowych."W sprawie nowych zadań premier Beata Szydło przez najbliższe dwa tygodnie będzie spotykała się z szefami poszczególnych resortów. Na pierwszy ogień pójdą Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, oraz Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych. [...] Natomiast spotkanie z Antonim Macierewiczem jest efektem współpracy polsko-amerykańskiej, w tym przyjęcia żołnierzy naszego największego sojusznika".


Dziennik Trybuna, "Ujęto mordercę ze Stambułu": Turecka policja schwytała zamachowca. "Nie podano jego tożsamości. Według prasy tureckiej jest to 34-letni Uzbek, Abdulkadir Maszaripow. Razem z nim aresztowano Kirgiza i 3 kobiety, u których ukrywał się. Dziennik Hurriyet twierdzi, że terrorysta miał przy sobie 4-letniego syna. Maszaripow ma być członkiem środkowoazjatyckiej komórki Państwa Islamskiego (Pl), znanym jako Abu Mohamed Chorassani. Mordował z broni maszynowej w popularnym klubie nocnym Reina w europejskiej części miasta. Do zamachu przyznało się zaraz Pl, które potępia Turcję za interwencję w Syrii i udział w koalicji dowodzonej przez USA".

Reklama

Komentarze

    Reklama