Reklama

Siły zbrojne

Żołnierze promują nowoczesny patriotyzm

 • Fot. Gaz-System
  Fot. Gaz-System
 • Ilustracja: Warsaw Security Forum.
  Ilustracja: Warsaw Security Forum.
 • fot. Northrop Grumman
  fot. Northrop Grumman

Druga edycja Festynu Patriotycznego „Tobie Ojczyzno” odbyła się w Warszawie na Lotnisku Babice w dniach 13-14 czerwca 2015 r. W ramach wydarzenia zorganizowano kolejny memoriał im. gen. bryg. Sławomira Petelickiego, twórcy i pierwszego dowódcy Jednostki Wojskowej GROM.

Celem wydarzenia było zaprezentowanie sprzętu i wyposażenia Sił Zbrojnych RP oraz służb mundurowych, a także pokazanie widzom ich potencjału i możliwości. Impreza miała promować wśród społeczeństwa nowocześnie pojęty patriotyzm i ukazać historię oręża polskiego.

Główną atrakcją imprezy były pokazy dynamiczne wojska i służb mundurowych. Pierwszego dnia festynu odwiedzający mieli możliwość zobaczenia skoków spadochronowych w wykonaniu żołnierzy Jednostki Wojskowej GROM. Próbkę swoich możliwości zaprezentowali także żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Warszawy. W kolejnym dniu odbywały się pokazy operacyjne w wykonaniu funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu oraz Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji.

Równolegle ze wszystkimi innymi atrakcjami miała miejsce wystawa statyczna sprzętu i uzbrojenia wojska i innych służb mundurowych, wystawa ciężkiego sprzętu wojskowego z Muzeum Wojska Polskiego używanego w okresie II wojny światowej. Uczestnicy mogli odwiedzać szereg stoisk, na których zaprezentowali się partnerzy wydarzenia m. in. jednostki wojskowe podległe Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych i poszczególne służby mundurowe. Znaczną ilość sprzętu zaprezentowali również strażacy z OSP. Podczas festynu odbyły się również pokazy i warsztaty sztuk walk wschodnich.

Tegoroczna edycja festynu patriotycznego „Tobie Ojczyzno” cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Kolejna edycja imprezy jest planowana na wrzesień przyszłego roku.

Obszerną fotorelację z festynu patriotycznego "Tobie Ojczyzno" można znaleźć tutaj

Reklama

Komentarze (6)

 1. ms

  co to nowoczesny patriotyzm i gdzie w tym go widziano? a co się stało ze starym, ześmiergł się wraz z daniną krwi przodków?

  1. [sic!]

   Dokładnie "Żołnierze promują nowoczesny patriotyzm" Szkoda, że ten "staromodny" tak szybko wyszedł z mody

  2. Były WAM-ol

   Nowoczesny patriotyzm to jest to co prezentowali i prezentują Panowie z afery podsłuchowej - czołowi bojownicy Solidarności, co dopadli koryta, ale mleczko się rozlało, bo ktoś, z pewnością jakiś moskiewski sk ... syn, niechcący albo chcący przedstawił ich patriotyczną naturę i całego tego PO st-solidarnościowego obozu władzy.. A Ty "ms" masz zdychać dla Jaśnie Pani Solidarności, żeby mogła z Ciebie zedrzeć ostatnią koszulę.

 2. oczko

  promują iluzje ...moc ma siłę na miarę .. 3 kompanii reszty niema .... po prostu brakuje jakieś 12-16 dodatkowych gienierałów

 3. tak tylk pytam

  Dlaczego z oficjalnej strony GROM i z Wikipedii zniknęła informacja, że GROM został powołany w celu ochrony Żydów emigrujących z Sowietów przez polskie terytorium?

  1. XCR

   bo była to bzdura na wiki, a na stronie GROM nigdy takiej nie było.

 4. Kilo

  Nie mając nic przeciwko festynowi (choć spotkałem się już z opiniami samych funkcjonariuszy różnych służb, że wk...wia ich wystawianie ich na szopki, zwłaszcza publiczne gdzie istnieje ryzyko ich zdemaskowania) chciałbym jednak, żeby Redakcja napisała, na czym polega ten tytułowy "nowoczesny patriotyzm" który rzekomo promowano podczas festynu? Bo wycieranie sobie buzi dużymi słowami, żeby pomachać karabinem czy przebrać się w mundur może działać na znudzonych działaczy przyszłej OT, ale chyba nie dla ludzi, którzy faktycznie narażają codziennie życie i zdrowie.

 5. maro

  Czyli ja mam kochać ten kraj a rządzący będą ( w ujawnionych rozmowach z podsłuchów ) nabijać się z Polaków jak to trzeba być idiotą aby pracować za 6000 tyś zł.... Boże, tylko kto tyle zarabia... Tyle pokoleń oddało życie za ten kraj , tyle powstań narodowowyzwoleńczych , w II wojnie światowej na 4 miejscu pod względem zaangażowania w walce i... Dno w tym kraju coraz większe...

 6. Adam

  "nowoczesny patriotyzm" tzn. taki lans za pieniądze oglądających?

  1. rmn

   zostań głównym sponsorem...

Reklama