Reklama

Siły zbrojne

Żołnierz to najważniejszy element armii. Naval: tak trzeba na niego patrzeć

Naval, pełnomocnik, wojsko, żołnierz, defence24
Gościem SKANER Defence24 był Paweł Mateńczuk "Naval" powołany na stanowisko pełnomocnika ministra obrony narodowej ds. warunków służby wojskowej.
Autor. Defence24.pl

Gościem studia Defence24.pl był Paweł Mateńczuk „Naval”, powołany przez wicepremiera, ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza na stanowisko pełnomocnika MON do spraw warunków służby wojskowej. Tematem rozmowy była zmiana postrzegania armii, nie wyłącznie jako instytucji, sprzętu, uzbrojenia, ale skupienie uwagi na jej najważniejszym elemencie - żołnierzu.

To skupienie uwagi na żołnierzu, niezależnie od jego stopnia czy funkcji, jest konieczne, aby móc zbudować nowoczesne i skuteczne siły zbrojne. Jak utrzymać żołnierza przez 25 lat w armii, ale też jak spowodować, aby po 5, 10 czy 15 latach miał satysfakcję z pracy, chciało mu się nie tylko przychodzić do wojska, ale też z pełnym poczuciem obowiązku stanąć na pierwszej linii frontu? O tę zmianę w postrzeganiu wojska, stosunku przełożonych do podwładnych, jasnych ścieżek kariery będzie m.in. zabiegać pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. warunków służby wojskowej wraz ze wspierającym go biurem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

  1. rober

    Jak przebić szklany sufit...

  2. Pucin:)

    Panie NAVAL - w WP-RP nadal ta sama doktryna co u orków - mięso , mięso, mięso!!!! :)

  3. Jan Nowak

    Naval, wierzę w Ciebie!! Na początek zacznij od swojego podwórka, tu też wiele rzeczy nie gra tak jak powinno. Powodzenia!!

Reklama