Reklama

Siły zbrojne

Zmiany w kierownictwie Mesko

Przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Piorun (zdjęcie ilustracyjne). Fot. M.Dura
Przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Piorun (zdjęcie ilustracyjne). Fot. M.Dura

Elżbieta Śreniawska została powołana w skład Rady Nadzorczej należącej do PGZ spółki Mesko S.A. i oddelegowana do pełnienia obowiązków prezesa spółki. Została też wybrana na stanowisko prezesa w nowej kadencji zarządu Mesko - poinformowała PGZ, do której należy ta spółka. 

W piątek 2 lipca miały miejsce zmiany w organach spółki Mesko S.A. Odwołany został Mariusz Kuźma, który dotychczas przewodniczył Radzie Nadzorczej spółki. Na stanowisko przewodniczącego RN został powołany Robert Bury, wcześniej członek Rady wydelegowany do pełnienia obowiązków prezesa zarządu Mesko.

W skład Rady Nadzorczej została powołana Elżbieta Śreniawska, którą oddelegowano do pełnienia obowiązków prezesa Mesko.

Jednocześnie Rada Nadzorcza wybrała Elżbietę Śreniawską na stanowisko prezesa zarządu Mesko w nowej kadencji, która rozpocznie się z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki, zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2020 rok.

Do chwili obecnej Elżbieta Śreniawska była prezesem zarządu MPK Kielce Sp. z o.o. Od 3 lipca 2020 roku jest też na czele rady nadzorczej spółki Autosan. Elżbieta Śreniawska jest radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego (PiS).

Mesko jest dostawcą przeciwlotniczych przenośnych zestawów rakietowych Grom i Piorun, przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike-LR budowanych na licencji izraelskiego Rafaela, pocisków niekierowanych oraz różnych typów amunicji mało-, średnio- i wielkokalibrowej.

Mesko S.A. realizuje też zaawansowane projekty badawczo-rozwojowe, dotyczące przeciwpancernego pocisku kierowanego Pirat oraz amunicji precyzyjnego rażenia kalibru 120 i 155 mm, przeznaczonej odpowiednio do moździerzy Rak oraz haubic Krab i Kryl. Od końca 2019 roku w spółce prowadzony jest program inwestycyjny tzw. projekt 400, mający na celu zwiększenie zdolności produkcji nowoczesnej amunicji i rakiet oraz budowę kompetencji związanych z produkcją prochów wielobazowych.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (33)

 1. xyz

  Tragedia ... ta pani.. Czy juz na prawdę nikogo nie było mniej nieudolnego tylko emerytkę musieli powołac ? Żadna wiedza, żadne sukcesy zawodowe .. w kazdym miejscu pracy miała powazne problemy w relacjach z pracownikami ..juz nie mówiąc o braku jakichkolwiek kwalifikacji na prezesa w firmie zbrojeniowej oprócz skutecznego doprowadzania firm w których pracowała na skraj upadku ...Brawo wy.. pani nie będzie miała skrupułów i związkowcy jeszcze zapłaczą i zatęsknią za poprzednikami...

 2. X..

  Zwiazki zawodowe zbrojeniowek wprost umoczone sa w kontakty z meteorami z uop/abw. Taka firma de facto zarzadzaja inni. Prezes to fucha polit. Ma sie nie wtracac wieloletnim ukladom - Berejza przewodniczyl komisji ds.Sl.Sp. To teczka nie domyka mu sie od usluznych. Reszta sie nie liczy.

 3. tymm

  ciągłe zmiany kadrowe a oferta od 15 lat taka sama

 4. ziuciu

  Już jedna była w Bumarze z WZM Poznań.... :-(

  1. tagore

   Istotnie kompetentną osobę Bumarowe dziadowstwo wygryzło.Ale może to i lepiej szkoda jej energii na tego trupa ,w WZM Poznań ma co robić.

  2. wert

   nie zauważyłeś że prezes Wawrzynkiewicz to zadaniowiec? Wcześniej również okrągły rok spędziła w OBRUM

  3. Bambus2019

   Akurat o Pani która była w Bumarze to ludzie z branży mają bardzo dobre zdanie jest świetnym fachowcem

 5. AXM

  Kolejna zasłużona dla dojnej zmiany podeszła do koryta,nachapać się muszą wszyscy.POPIS

 6. Jjmesko

  Co na to Inspektorat Uzbrojenia? Czy wojsko zamierza negocjować z tą panią? Na jakie tematy?

 7. wuj-dobra-rada

  Niech pilnuje poczty e-mail.

 8. Marek66

  Przemysł Zbrojeniowy,to jest pole do robienia wałków.Na bok kwalifikacje!! ,to sié nie liczy,ważne ze swój i daje zarobić!!!Jeszcze nikogo tam nie rozliczyli ,idealny wałek!!!

 9. obywatel

  przecież to jest gorzej jak za pierwszych bolszewików w rosji, gorzej niż z początków komuny w polsce. twoje kwalifikacje. partia mnie wybrała. mój mąż, żona jest z zawodu dyrektorem, prezesem.

 10. Dark

  Dramat ... kadry nawet nie z kosmosu ... Zastanawiam się czy to głupota czy sabotaż ?

  1. To nie jest kraj dla ludzi.

   Ty się zastanawiasz, a ja jestem prawie pewny.

 11. Victor

  Profesjonalizm dobrej zmiany powala.

  1. Beta Vulgaris

   " Dobrej zmiany" w cudzysłowie proszę. Tu chodzi o kwestie obniżania zdolności obronnych Polski.

 12. hermanaryk

  Ludzie, zanim zaczniecie komentować, dowiedzcie się, czym się różni rada nadzorcza spółki od jej zarządu i jakie są ich funkcje.

  1. To nie jest kraj dla ludzi.

   Wierzysz w to, czy masz płatne? Nie znam jeszcze przypadku na naszym polskim poletku, aby polityczne uwarunkowania wyszły na dobre jakiejkolwiek polskiej firmie. Ba! Mam wrażenie, że za rok, dwa, trzy, Mesko zacznie przynosić straty, tajne dane wyciekną, a wszystkie zaawansowane projekty pójdą psu w ... budę.

 13. LMed

  Przyjdzie niedługo czas na określenie kosztów takiej polityki.

  1. Welease Woger

   Chyba żartujesz. Jeszcze nikt nikogo nie rozliczył z niczego, widać taka nasza dola. Możemy sobie ponarzekać, tyle jeszcze możemy...

  2. wert

   Prezes Krystowski z Bumaru był fachowcem w każdym calu. Długoletni menedżer, ktoś by powiedział: prezes z urodzenia. Kupił do Kraba blachę bez badań i atestów, padł Bumar, skasował Kalinę, zaorał Wolę. Czy ktoś miał jakieś ale do kosztów?

  3. LMed

   No zobacz nikt. A do tablic Mendelejewa jak najbardziej. Dlaczego? A Bumar upada jeszcze.

 14. Buhahahaha

  Kolejny prezes z Pcimia. Wyśmienita rekomendacja, z prezesa MPK na prezesa Mesko.

  1. Imperial Palace

   Też na M.

 15. mc.

  Kariera od księgowej, radnej, prezesa PKS-u aż po najważniejszy zakład amunicyjno-rakietowy w Polsce. Słabo to widzę.... Jakie ta Pani ma kompetencje by kierować tak skomplikowanym zakładem. Czy została sprawdzona i dopuszczona do zarządzania tą firmą przez ABW ? Czy ta Pani kiedykolwiek współpracowała z "wojskiem" (pomijam temat Autosanu, który jest już tylko wyrzutem sumienia dla rządzących) ? Czy ta Pani choć w części rozumie jak wygląda proces produkcyjny w tym zakładzie ? Czy jej zadanie to tylko "zatrudnianie swoich" ?

  1. Russoffob

   mc. Długa treść, myśl baaardzo krótka .

  2. Jagoda

   "Moja żona, proszę pana, jest z zawodu dyrektorem!” - przeróbka zdania które pamięta chyba każdy, kto choć raz oglądał „Poszukiwany, poszukiwana”.

 16. LDB

  «Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie! Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie».

 17. wiarus

  Szanuję armię, chyba rozumiem przemysł i nic mi do polityki - ale nie wymyśliłbym takiej roszady kadrowej, nawet w "pijanym widzie abstynenta".

 18. dropik

  O co chodzi, skąd te negatywne komentarze? Przecież tak jest od 2015.

  1. LMed

   No fakt. Przypominam sobie absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego, który zarządzał fabryką czołgów i OBR'em. Ale może się czepiam , może miał sukcesy?

 19. czarno to widzę

  Chyba czas już umierać żeby na to nie patrzeć...

 20. tagore

  Prezes zarządu MPK prezesem zarządu firmy produkującej rakiety.Podobny idiotyzm jak zgoda Premiera na niemieckie cele klimatyczne.

 21. Danisz

  "jest też na czele rady nadzorczej spółki Autosan. Elżbieta Śreniawska jest radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego (PiS)" - karuzela synekur trwa w najlepsze! niekompetentni zastępują niekompetentnych, biorą odprawy i siup do następnej spółki skarbu państwa - byle na krótko, żeby nie ponosić żadnej odpowiedzialności

 22. Kol

  Hahaha z MPK do Męsko :D Nawet z skorumpowanej Ukrainie nie ma takiej karuzeli stanowisk.

 23. mie166

  Jeszcze trochę a Rosyjskie Służby zostaną bezrobotne. Wygląda na to, że "dobra zmiana" załatwi Naszą armię.

  1. Danisz

   co Ty mówisz - przecież Autosan kwitnie i ta Pani swoich sukcesów się nie wstydzi!

 24. Bośniacki kefir

  Sama zbieranina prezesów i ludzi wykształconych w tym PiS. Każdy kraj na świecie chciałby mieć taką partię u siebie.

 25. zeneq

  Kobieta zna się na wszystkim od autobusów do pocisków przeciwlotniczych ;-)

  1. ...........

   i radia p3

Reklama