Reklama

Siły zbrojne

Zmarł żołnierz z PKW w Libanie

Autor. DORSZ/X

Dowództwo Operacyjne poinformowało o śmierci jednego żołnierza Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie. Do śmierci miało dojść z przyczyn naturalnych.

Reklama

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w poniedziałek 20 listopada 2023 roku zmarł żołnierz VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL w Libanie. Do nagłej śmierci doszło z przyczyn naturalnych, w czasie wolnym od służby. Rodzina i bliscy zmarłego żołnierza zostali otoczeni opieką psychologiczną. Składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia najbliższym zmarłego oraz koleżankom i kolegom z 10. Brygady Kawalerii Pancernej” - czytamy w komunikacie DO RSZ.

Reklama
Reklama

Czytaj też

Polski Kontyngent Wojskowy realizuje misję o charakterze pokojowym. Wykonuje on zadania w ramach mandatu ONZ jako Tymczasowe Siły ONZ w Libanie (UNIFIL) oraz prowadzi ochronę Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bejrucie. PKW wznowił działalność w Libanie w listopadzie 2019 roku. Powrót Sił Zbrojnych RP do misji ONZ jest założony na okres kilkuletni, a więc SZ RP będą przygotowywać oraz wystawiać kolejne zmiany.

Reklama

Komentarze (2)

  1. xdx

    Wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych zmarłego 💙

  2. Flaczki

    RIP

Reklama