Reklama

Siły zbrojne

ZM z Tarnowa dostarczą środki techniczne do armat 23 mm

Zestaw ZUR-23-2KG. Fot. ZM "Tarnów"
Zestaw ZUR-23-2KG. Fot. ZM "Tarnów"

3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o zakończeniu postępowania, którego celem jest zapewnienie dostaw materiałowych środków technicznych do 23 mm armat plot. ZU-23-2 oraz ZUR-23-2 wszystkich typów.

Procedurę przeprowadzono w trybie ograniczonym (z ograniczeniem do trzech liczby podmiotów, mających otrzymać Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia).  Do oceny ofert posłużyło jedynie kryterium ceny.  Ostatecznie wpłynęła jedna oferta - od należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Zakładów Mechanicznych Tarnów SA.

Przeciwlotniczy Zestaw Artyleryjsko-Rakietowy ZUR-23-2KG /Fot. ZM Tarnów
Przeciwlotniczy Zestaw Artyleryjsko-Rakietowy ZUR-23-2KG. Fot. ZM Tarnów

Zestaw ZUR-23 jest produkowany przez Zakłady Mechaniczne w Tarnowie od 1972 roku. W 1987 r. uruchomiono w tarnowskiej fabryce produkcję lądowego zestawu ZUR-23-2S ”Jod”. W najnowszych wersjach, oprócz armaty kalibru 23 mm, wyposażono go w wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych "Grom", które zastąpiły licencyjne wyrzutnie kierowanych pocisków rakietowych 9K32 Strzała-2M produkowanych w zakładach Mesko. ZUR-23-2 posiada elektryczne napędy obrotu i podniesienia, w nowszych wersjach wyposażony jest też w celownik programowalny CP-1 lub celownik kolimatorowy CKE-2, a także noktowizory. 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.