Reklama

Siły zbrojne

Zgrupowanie spadochronowe MW

Fot. kmdr ppor. Czesław Cichy
Fot. kmdr ppor. Czesław Cichy

Na lotnisku w Gdyni Babich Dołach trwa pierwsze w tym roku szkolenie spadochronowe zorganizowane przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Biorą w nim udział instruktorzy i personel latający jednostek lotnictwa morskiego oraz instruktorzy z jednostek 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych.

Celem szkolenia, które potrwa do piątku, 9 maja, jest doskonalenie czynności oraz utrwalanie nawyków podczas przygotowania i realizacji skoków spadochronowych, a także przypomnienie i utrwalanie nawyków postępowania w sytuacjach szczególnych. Ponadto podczas zgrupowania instruktorzy doskonalą organizację i metodykę szkolenia spadochronowego, a personel latający zalicza obowiązkowe elementy szkolenia indywidualnego.

Skoki spadochronowe to obowiązkowy element szkolenia wysokościowo – ratowniczego, zarówno dla personelu latającego, jak i instruktorów spadochronowych. Każdy, kto wchodzi w skład załogi samolotu lub śmigłowca, powinien oddać w ciągu swojej służby co najmniej 3 skoki. Instruktor, aby zachować swoje uprawnienia, w zależności od wyszkolenia i poziomu posiadanych uprawnień, powinien wykonać od 20 do 40 skoków w ciągu roku.

 kmdr ppor. Czesław Cichy

Reklama

Komentarze

    Reklama