Reklama

Siły zbrojne

Zagrożenie dla programu Tiger Mk3. Francja tnie koszty? [ANALIZA]

Autor. Airbus

Nad programem modernizacji śmigłowców Tiger do wersji Mark 3, wyposażonej w nową awionikę i uzbrojenie, zbierają się kolejne czarne chmury. Największy użytkownik tych maszyn, czyli Francja, rozważa ograniczenie tego programu w opracowywanym obecnie programie finansowania sił zbrojnych do roku 2030. Śmigłowiec uderzeniowy nie jest tak istotnym priorytetem jak choćby wprowadzany do służby wielozadaniowy H160M Geopard czy nowe pojazdy dla wojsk lądowych. Zaniepokojeni taką sytuacją szefowie czterech największych koncernów - Airbus, Thales, Safran i MBDA – napisali w tej sprawie list do ministra obrony Francji Sébastiena Lecorn.

Reklama

Jak donosi francuski dziennik La Tribune, list podpisali: Guillaume Faury (Airbus), Patrice Caine (Thales), Olivier Andriès (Safran) i Eric Béranger (MBDA). Te trzy spółki to nie tylko ważne firmy francuskiego przemysłu zbrojeniowego, ale również najważniejsi beneficjenci programu Tiger Mk3.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama