Reklama

Siły zbrojne

Z kawalerii do rozpoznania. Nowy dowódca pułku w Hrubieszowie [News Defence24.pl]

2 pułk rozpoznawczy
Autor. 2pr.wp.mil.pl

W najbliższych dniach nastąpi zmiana na stanowisku dowódcy 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie – dowiedział się nieoficjalnie Defence24.pl. Stanowisko to obejmie ppłk Krzysztof Sarnowski, który do chwili obecnej pełnił funkcję szefa sztabu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

Reklama

Jak dowiedział się nieoficjalnie Defence24.pl, w najbliższych dniach ma nastąpić zmiana na stanowisku dowódcy 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie. Płk Jakuba Grabowskiego zastąpi ppłk Krzysztof Sarnowski, do chwili obecnej szef sztabu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

Reklama

Ppłk Sarnowski służył w jednostkach kawalerii powietrznej od ponad 25 lat. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu służbę zaczynał w 1996 roku jeszcze w 1. Pułku Szwoleżerów. W trakcie służby był m.in. dowódcą i szefem sztabu 1. batalionu kawalerii powietrznej, zajmował też stanowiska w dowództwie 25 BKPow.

2.Pułk Rozpoznawczy podlega bezpośrednio pod Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, jest jedną z kilku wyspecjalizowanych jednostek rozpoznawczych Wojsk Lądowych położonych we wschodniej Polsce. Jego zadaniem jest prowadzenie rozpoznania w głębi ugrupowania potencjalnego przeciwnika. Żołnierze pułku są szkoleni m.in. w desantowaniu metodą spadochronową oraz wykorzystaniu nowoczesnych środków łączności dalekiego zasięgu.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. ŚniętyMikołaj

    A kiedy pułki rozpoznawcze, szczególnie bialostocki dostanie wozy rozpoznawcze z prawdziwego zdarzenia? Bo jak na razie to kupujemy kosmiczny sprzęt na papierze a rozpoznanie dalej jeździ BWRami i starymi BRDMami, niby trzy pułki, elitarne, a najgorzej wyposażone. To właśnie rozpoznanie powinno mieć majnowoczwśniejszy i sprawdzony sprzęt. Aczkolwiek ten co mamy tonjest sprawdzony od ponad 40 lat! Poza tym trzeba jeszcze jeden pułk utworzyć na zachodzie a HUMINT z Lidzbarka do osobnej jednostki a. 9PR wzmocnić.

Reklama