Reklama

Siły zbrojne

Wyłoniono wykonawcę modyfikacji trałów przeciwminowych "Bożena 4"

Zdalnie sterowany trał przeciwminowy "Bożena-4" / Fot. B. Sulik
Zdalnie sterowany trał przeciwminowy "Bożena-4" / Fot. B. Sulik

2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o wyłonieniu wykonawcy modernizacji zdalnie sterowanych trałów przeciwminowych „Bożena-4”.

Wskazanym wykonawcą jest warszawska firma Mav Telecom Intl S.A - przedsiębiorstwo to jako jedyne odpowiedziało na ogłoszenie. W toku prac zmodernizowany ma zostać system sterowania pojazdu - pulpit sterujący, moduły nadajnika i odbiornika oraz zasilanie. Pozwoli to na zwiększenie odległości z jakiej można sterować urządzeniem - obecnie jest to ok. 2 km. Zmodyfikowane trały trafią na wyposażenie PKW Liban.

Przypomnijmy, że ta słowacka konstrukcja została zakupiona na potrzeby PKW Afganistan w 2005 r. Jest napędzana silnikiem DEUTZ BF 4L613 o mocy 105 KM. Może rozminowywać  pas ziemii o szerokości do 2 m, na głębokość do 0,25 m z wydajnością do 2500 m2/h. 

Zmodyfikowanych zostanie 15 egzemplarzy trałów. Prace o łącznej wartości 4,05 mln PLN zostaną podzielone na trzy zadania: modyfikacja 8 egzemplarzy (co kosztować będzie 2,16 mln PLN), 4 egzemplarzy (koszt 1,08 mln PLN) i 3 egzemplarzy (wycenione na 810 mln PLN). Prace mają zostać zakończone do 16.12.2019.

Reklama

Komentarze (5)

 1. ~lion

  Szanowni Państwo - MAW Telecom Intl. S.A, nie Mav (literówka).

 2. CodyBancks

  Nie ma takich fachowców w Grupie PGZ ??? Dziwne ! Takie skomplikowane zadania i projekty się robi , atak mało skomplikowane urządzenia nie mają wzięcia , a doświadczenie które można by zdobyć ???!

 3. PRS

  A podobno mamy takich zdolnych studentów... Może 2 RBL powinna dać ogłoszenie na FB... Co można by było kupić POTRZEBNEGO za 4 bańki? Sporo rzeczy... Choćby 10 NOWYCH samochodów 4 x 4 dla dywizjonów z Krabami. Choćby 10 Spików LR dla jednego z batalionów 15 Brygady... Choćby...

 4. Zibi

  Strefa w Libanie to góry - nie wiem czy w takim terenie się sprawdzą …?

 5. obowdnicaKepna

  " i 3 egzemplarzy (wycenione na 810 mln PLN). " ? A co one ze złota?

Reklama