Reklama

Siły zbrojne

Wojsko zmodyfikuje przeciwminowe Bożeny

Trał przeciwminowy "Bożena-4" / Fot. 5pinz.wp.mil.pl
Trał przeciwminowy "Bożena-4" / Fot. 5pinz.wp.mil.pl

2 Regionalna Baza Logistyczna  w Warszawie poinformowała o rozpoczęciu postępowania, którego celem będzie wyłonienie wykonawcy modyfikacji zdalnie sterowanych trałów przeciwminowych „Bożena-4”

Postępowanie ma charakter przyspieszony - oferty należy składać do godziny 9:00 dnia 26.08.2019. Podmioty chcące wziąć udział w postępowaniu muszą legitymować się aktualną koncesją uzyskaną w myśl ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym. Jedynym kryterium oceny ofert będzie cena. Całość kontraktu podzielona będzie na 3 zadania  - modyfikację 8, 4 i 3 egzemplarzy. Szacunkowa wartość netto poszczególnych zamówień wynosi odpowiednio 2,16 mln PLN, 1,08 mln PLN i 810 tys. PLN

Dla przypomnienia - "Bożena-4" to słowacka konstrukcja przeznaczona do zadań związanych z powierzchniowym oczyszczaniem min przeciwpiechotnych i przeciwpancernych. Może też być wykorzystywany do innych prac, przy których bezpośrednie przebywanie człowieka nie jest bezpieczne. Istnieje możliwość podłączenia innego sprzętu tj: łyżki koparki, wideł do palet, wideł z uchwytem, łyżki ładowarkowej czy wiertła. Sterowanie odbywa się drogą radiową z opancerzonej kabiny.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Tralka

  Po katastrofie z rosomakiem Słowacja chyba nie stanie do przetargu

  1. P

   Jakiej katastrofie z rosomakiem?

 2. Bronek

  Ale po co modyfikować Bożenke. Trzeba kupić drona przeciwminowego który wyczyści pole z min a następnie można wypuścić Bożenke.

 3. Derff

  Szkoda, że nie są w stanie nadać charakteru "przyśpieszonego" programom Mustang, Narew, Karabela, czy innemu, który zakonczyłby się zakupem minimum 3000 PPK. jeśli nie przyspieszymy programu BWP i nie pogonimy Bumaru ws. LEOPARDA 2pl, to nie będzie przed kim trałować.

 4. Tak myślę

  "Postępowanie ma charakter przyspieszony" - Chyba szykujemy się na "misję stabilizacyjną"

Reklama