Reklama

Siły zbrojne

Wojsko zamawia zestawy do likwidacji skażeń

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Autor. IWSP

Siły Zbrojne RP poszukują kilkudziesięciu egzemplarzy zestawów do likwidowania skażeń biologicznych. W tym celu Agencja Uzbrojenia zamieściła ogłoszenie celem ich pozyskania. Trafią one do Składu Komorowo 2. Regionalnej Bazy Logistycznej.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Agencja Uzbrojenia w Suplemencie do Dziennika Urzędowego UE poinformowała za pomocą zamieszczonego tam ogłoszenia o wszczęciu postępowania toczonego w trybie negocjacyjnym na dostawę dwudziestu egzemplarzy zestawów do likwidacji skażeń biologicznych. Wymogiem AU jest, żeby ZLSB były fabrycznie nowe oraz spełniały wymagania założone w we wstępnych założeniach taktyczno-technicznych.

Przewiduje się także zamówienie opcjonalne polegające na dostarczeniu maksymalnie dodatkowych 20 egzemplarzy zestawów. Miejscem dostawy wszystkich ZLSB jest Skład Komorowo 2. Regionalnej Bazy Logistycznej.

Reklama

W ogłoszeniu stwierdzxono, że ZLSB przeznaczony jest do likwidacji skażeń biologicznych na powierzchni sprzętu wojskowego, infrastruktury oraz pomieszczeń, dezynfekcji pomieszczeń zamkniętych, wnętrz pojazdów. Zestaw składa się z rozpylacza do dezynfekcji powierzchni umożliwiającego nanoszenie odkażalnika w postaci piany i w formie dyspergowanego roztworu, zamgławiacza (fumigatora) do dezynfekcji pomieszczeń, zapasu odkażalnika charakteryzującego się skutecznością sporobójczą (niszczenia formy przetrwalnikowej) wobec endosporów bakterii Bacillus Anthracis (pałeczki wąglika), wyposażenia pomocniczego (m. in. opakowania, zestawu części zamiennych, zestawu naprawczego i zestawu obsługowego). ZLSB musi być zdolny do użytku i przenoszenia przez jedną osobę.

Czytaj też

Czytaj też

Termin składania wniosków upływa 27 maja o godzinie 10:00. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia, jak i kryteria oceny zostaną przekazane podmiotom zaproszonym do składania wstępnych ofert. Obecnie wiadomo, że jednym z kryteriów będzie atrakcyjność ekonomiczna.

Termin jaki zostanie przeznaczony na realizację zamówienia zostanie określony w specyfikacji warunków zamówienia, razem z pozostałymi szczegółami. Dokument ten zostanie przekazany podmiotom zaproszonym do składania ofert.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama