Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupuje części do Honkerów i BWP

Fot. Katarzyna Przepióra/10bkpanc.wp.mil.pl.
Fot. Katarzyna Przepióra/10bkpanc.wp.mil.pl.

16. Wojskowy Oddział Gospodarczy poinformował o rozpoczęciu dwóch osobnych postępowań na dostawy części zamiennych dla samochodów osobowo-ciężarowych Honker oraz bojowych wozów piechoty BWP-1 i opancerzonych samochodów rozpoznawczych BRDM-2. Chodzi o zabezpieczenie ich dalszej eksploatacji oraz prac serwisowych.

Postępowania prowadzone są w trybie przetargu nieograniczonego i nie były poprzedzone dialogami technicznymi. Należy podkreślić, że zamówienia nie są podzielone na części. Termin składania ofert, w obu postępowaniach, upływa odpowiednio do 16 czerwca (Honker) o godzinie 10:30 i 16 czerwca (BWP-1 i BRDM-2) br. o godzinie 7:30. Otwarcie ofert ma planowo nastąpić tego samego dnia, pół godziny po zamknięciu ich przyjmowania.

Na kryterium oceny będą się składały: cena (waga 60 proc.) i termin realizacji (waga 40 proc.). Dostawy mają obejmować części i akcesoria do pojazdów oraz silników pojazdów marki Honker i Star. Termin wykonania zamówienia wynosi maksymalnie 20 dni kalendarzowych, od dnia podpisania umowy. Dostawy mają zostać przeprowadzone do magazynów Bucierz, Złocieniec i Wałcz.

Komentarze (11)

 1. Sierżant

  BWP1. Kocham toto. I na pepanc i na pelot samobiezny to podstawa. Jasne, że bliskiego i/lub średniego zasięgu ale dla nas teraz to winna być podstawa. Bo szansę to mamy tylko w wojnie hybrydowej.

  1. Pjoter

   No BWP rozumie swietny pojazd na niszczyciela czołgów ale honker???? Chyba zeby dojechal na poligon i sluzyl za ruchomy cel

  2. Anonimowy

   Mam nadzieję że to o bwp to żart nie?

  3. Pjoter

   Nie np.Rafael-BWP1 co mu brakuje??

 2. Logistyk z Jastrzębia

  Chłopaki ja mam te części na skladzie Po co ta,FARSA?

 3. Adam

  Paliwa to wszystko potrzebuje i amunicji drogie to wszystko może zabraknąć na pensję dla naszej generalicji bo tylko tego coraz wiecej nowoczesny sprzęt w ilościach defiladowych jak sie chcą ganiac po lasach bo tak chyba ma wyglądać ta wojna hybrydowa w naszym wykonaniu to polecam dialog techniczny na łuki i kusze

 4. sierżant

  Jestem żołnierzem. I szczerze niewierze to co czytam. Honker to auto rolnicze. Technologia lat 70. Jeździłem tym wynalazkiem i nigdy więcej. Bwp to też jeżdżący złom. Proszę panie ministrze Błaszczak modernizacja armii, a nie reanimacja.

 5. kriss

  I bardzo dobrze bo te pojazdy beda nam sluzyc jeszcze ze 60 lat bo po co kupowac nowy sprzet a tak za 30 lat zrobi sie dialog techniczy a za kolejne 30 moze cos kupia ot nasza armia i jej logika.

  1. mjr.

   Może konie kupić?

 6. Lenio

  Ja rozumiem te honkery ja rozumiem nawet te brdm-2 ale BWP-1 to żart przecież to ma że 40 lat nie jest przystosowane do zwalczania celów i ma strasznie słaby pancerz

 7. 100 lat ! :)

  Duuuużo zdrowia, i sukcesów w dalszej służbie życzymy naszym nestorom w motoryzacji !

 8. Lekarz

  Może kilka szabelkę odkupią z muzeum wojska w polskiego i wcielą do służby ??? To byłoby coś!!! No niestety konie pozdychały....

  1. sly

   Dobra myśl. Brak koni to nie przeszkoda, zawsze można biegać z tą szablą po poligonie i krzyczeć: patataj, patataj.

 9. Nergal

  Słuszna decyzja, inaczej musieliby wyzłomować sprzęt z roku na rok.

 10. 123

  Chyba będą robić z nich pojazdy autonomiczne, skoro szarpneli się na taki wydatek...

  1. Emert

   Zabrakło pojazdów do kanibalizmu technicznego. Za duże braki do etatu P. Pan pułk. DK wstawił dużo luf za stan techniczny.

 11. Roman

  Należy się zatem spodziewać jeszcze wielu lat eksploatacji wymienionych pojazdów czyli zapewne przez całą III dekadę XXI wieku.