Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupiło mundury dla podhalańczyków

Żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w pelerynach. Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl
Żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w pelerynach. Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl

3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o zakończeniu postępowania, którego celem miało być wyłonienie dostawców koszulek letnich, peleryn podhalańskich letnich oraz białych ubrań maskujących. Dwa pierwsze zadania udało się rozstrzygnąć, trzecie unieważniono.

Oferty złożone w ramach wszystkich trzech zadań oceniane były według tego samego kryterium, na które składały się cena (z wagą 60%), gwarancja (nie mniejsza niż 36 miesięcy i pół punktu za każdy miesiąc do 76 miesięcy) z wagą 20% i  czas dostawy (między 45 a 120 dni) - waga 20%. System zarządzania jakością każdego wykonawcy musiał spełniać wymagania zawarte w AQAP 2110 wydanie D wersja 1, musiał on też posiadać aktualne zaświadczenie (z datą wystawienia późniejszą od daty zatwierdzenia wzorów przez Komendanta Wojskowego Ośrodka Badawczo-Wdrożeniowego Służby Mundurowej) wydane przez WOBWSM w Łodzi potwierdzające, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Procedura realizowana była w trybie otwartym.

Koszulki (wzór 518L/MON) zostaną dostarczone przez grupę wykonawców, utworzoną przez firmy Trawena Sp. z o. o., Sp. K.; Marek Krajewski Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "KRAJEWSKI" w spadku; Bogmar Bogusława Bryczek; Zakład Produkcji Pościeli ŚWIT Izabela Wintoniak. Wartość zamówienia to blisko 1,05 mln PLN, umowa opiewa na 50 tys. koszulek z opcją na kolejne (do 30 tys.)

Dostawcą letnich peleryn podhalańskich będzie grupa wykonawców  Kreator Sp. z o. o. Spółka Komandytowa oraz Zakład Odzieżowy Modar Sp. z o. o. W ramach tego zamówienia dostarczonych zostanie 600 peleryn z prawem opcji na kolejnych 200. Wartość umowy to ok. 304 tys. PLN

Dostawcy białych ubrań maskujących nie wyłoniono, gdyż, jak informuje zamawiający, "Nie otrzymano ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub wszystkie otrzymane oferty lub wnioski zostały odrzucone".

Reklama

Komentarze (4)

 1. Podhalańskie

  Chodzimy w cerowanych pelerynach z lat70tych Buciory sie już rozeszły po te same na poligon i koszary. Bielizna wlasna A JAK Koszary z 1890 AustrIak pamięta Pomimo tego morale jednostki bardzo wysokie

 2. VB

  To naprawde wyglada koszmarnie. Czy nie można tego było zrobić żeby nie wyglądało jak z 19. wieku?

 3. Xanadu

  Bardzo ważna informacja. Od razu poczulismy się bezpieczniej.

 4. men

  Paradne kupiono, maskujące - bojowe nie , w tym MON to chyba alergie maja na wszystko co bojowe.

Reklama