Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupiło łaźnie polowe

Fot. mjr Krzysztof Płatek
Fot. mjr Krzysztof Płatek

Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę na dostawę łaźni polowych w kontenerze KŁP-60. Wykonawcą będzie Celtech Sp. z o.o.

Jak czytamy w komunikacie IU, przedmiotem umowy jest dostawa dla Sił Zbrojnych RP 31 kpl. łaźni polowych w kontenerze KŁP-60 wraz ze szkoleniem obsług. Wartość umowy wynosi 53,7 mln zł brutto, a dostawy zostaną zrealizowane w latach 2021-2026.

Łaźnia polowa w kontenerze KŁP-60 przeznaczona jest do kąpieli osób pod natryskami w indywidualnych kabinach prysznicowych. Łaźnia jest dostosowana do pracy całodobowej, niezależnie od pory roku, we wszystkich strefach klimatycznych, w zakresie temperatur od -30°C do +55°C. W ciągu godziny łaźnia zapewnia możliwość kąpieli przez 60 osób.

Łaźnia przeznaczona jest do pracy głównie w warunkach polowych i jest sprzętem w pełni autonomicznym wyposażonym we własne elastyczne zbiorniki na wodę i ścieki oraz własne źródło zasilania w energię elektryczną. Łaźnia może być przewożona środkami transportu lądowego, morskiego i powietrznego, które są przystosowane do transportu kontenerów 20-stopniowych ISO serii 1C.

Reklama

Komentarze

    Reklama