Siły zbrojne

Wiemy, kto dostarczy kombinezony dla specjalsów

Fot. CO MON
Fot. CO MON

Logistycy z Krakowa poinformowali o udzieleniu zamówienia z wolnej ręki na dostawę elementów umundurowania Wojsk Specjalnych w postaci kombinezonów ćwiczebnych w kamuflażu. Ten tryb wynika z tego, że w poprzednich przetargach oferenci prezentowali kombinezony niezgodne z dokumentacją techniczną.

3. Regionalna Baza Logistyczna w ogłoszeniu zamieszczonym w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej obwieściła o udzieleniu zamówienia na dostawę kombinezonów ćwiczebnych, które mają być użytkowane przez polskie jednostki specjalne. Jego przedmiotem jest dostawa 3 619 kompletów w zamówieniu gwarantowanym. Ponadto istnieje możliwość rozszerzenia powyższego (w ramach prawa opcji) o dodatkowy 1 000 kompletów.

Zamówienie zostało udzielone bez uprzedniej publikacji zaproszenia do udziału w nim. Wynika to z tego, że w poprzednim przetargu wszystkie oferty zostały odrzucone z powodu niezgodności z opisem przedmiotu zamówienia. W związku z tym warunki pierwotnego postępowania nie zostały zmodyfikowane przez zleceniodawcę.

Zamówienie z wolnej ręki zostało udzielone Przedsiębiorstwu Odzieżowemu DRWAL Adam Zieliński z Włocławka. Całkowita końcowa wartość zamówienia wyniosła 3,9 mln złotych netto (4,8 mln złotych brutto). Jest to znacznie mniejsza wartość niż krakowscy logistycy przewidywali, gdyż mieli na tego typu zakup przygotowane 4,5 mln złotych netto (5,6 mln złotych brutto).

Ponad 3,5 tysiąca kombinezonów ma zostać dostarczonych do Składu Materiałowego w Jawidzu (województwo lubelskie), skąd trafią już do polskich jednostek Wojsk Specjalnych.

Reklama
Reklama

Według wzoru WTU 117/DKWS kombinezon ćwiczebny wojsk specjalnych składa się z bluzy zapinanej na zamek błyskawiczny, kominiarko-kaptura, dopinanego kaptura i spodni z wkładkami amortyzującymi kolana. Umundurowanie jest podstawowym elementem zaopatrzenia żołnierzy WS w okresie jesienno-zimowym.

Komentarze (3)

 1. Drwal sprzedalem to

  sklejka czy płyta mdf na kolana?

  1. Bren

   cóż za "merytoryczny" komentarz...

 2. D

  Moro za made in China?

 3. Michał

  A nie Łukaszenka?