Reklama

Siły zbrojne

Warszawscy pancerniacy szykują się na Dragona

Fot. st. szer. Paweł Bednarczyk/1. WBPanc.
Fot. st. szer. Paweł Bednarczyk/1. WBPanc.

Jak poinformowała 1. Warszawska Brygada Pancerna, kilkuset żołnierzy z 1 batalionu czołgów oraz pododdziałów wsparcia i dowodzenia z początkiem maja rozpoczęło kolejne w tym roku szkolenie poligonowe.

Tym razem żołnierze 1 Warszawskiej Brygady Pancernej będą doskonalić pancerne rzemiosło na obiektach szkoleniowych Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

image
Fot. st. szer. Paweł Bednarczyk/1. WBPanc.

Od niespełna 2 tygodni na poligonie w Nowej Dębie operowała grupa żołnierzy, których zadaniem było przygotowanie obozowiska oraz innych niezbędnych elementów zabezpieczenia logistycznego dla sił głównych. We wtorek, 4 maja rozpoczęło się przemieszczenie metodą kombinowaną głównych sił i środków na poligon w Nowej Dębie. Całe szkolenie potrwa do 12 czerwca.

image
Fot. st. szer. Paweł Bednarczyk/1. WBPanc.

Głównym elementem i jednocześnie celem szkolenia, będzie doskonalenie wyszkolenie żołnierzy 1 batalionu czołgów 1WBPanc oraz innych pododdziałów brygady w tym: kompanii saperów, kompanii rozpoznawczej, batalionu dowodzenia, batalionu logistycznego i dywizjonu przeciwlotniczego, a także doskonalenia dowództwa i sztabu w planowaniu, organizowaniu i dowodzeniu podległymi elementami ugrupowania bojowego w działaniach zbliżonych do rzeczywistych. Zwieńczeniem ponad miesięcznego szkolenia będzie udział w ćwiczeniu pk. Dragon-21.

image
Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. tygrys 007

    Szkoda ze nie mają dronow do walki z czołgami o dużym zasięgu dało by to im duża przewagę

  2. Monkey

    Świetny news.

Reklama